Марица Пловдив триумфира с волейболната Купа на България при жените

...

Волейболният "Марица" с исторически четвърти дубъл при жените

" Марица " Пловдив победи с волейболната Купа на България при дамите за пети път в историята си и оформи четвъртия си златен дубъл. В огромния край за трофея шампионките надиграха " Берое " Стара Загора с 3:0 (25:15, 25:13, 25:7) след единствено 58 минути игра пред 1200 фенове в зала " Колодрума " и ликуваха като победителки с поддръжката на пловдивската аудитория.

Момичетата на Иван Петков не изгубиха нито един гейм по пътя си към скъпия приз. Това е първият народен трофей, който " жълто-сините " извоюват пред своите почитатели в Града под тепетата след първата си национална купа, извоювана през 2012 година в зала " Олимпиада ".

След отлични изяви на Алекзандра Холстън на сервис и пайп в първите минути на първия гейм, " Марица " бързо натрупа стабилен задатък, който не изпусна до края на частта. Общо пет аса записаха домакините за крайното 25:15, което с блок-аут фиксира Нася Димитрова.
Снимка: Lap.bg
Нападението на пловдивчанки, водено от Мирослава Паскова, докара до още по-осезаемо превъзходство във втория гейм. Макар и с много непредизвикани неточности в играта си, " Марица " не изпусна контрола, усили преднината си и Таня Петкова заби мощно за крайното 25:13.

Шампионките натиснаха още по-силно в третия гейм и превъзходството продължи до края. Дженифър Крос беше безпощадна на обсада, а офанзивите на Алекс Холстън не оставиха никакъв късмет на съперничките. Отново Таня Петкова, този път с директна точка от сервис, постави точка на гейма и мача при 25:7.

Алекс Холстън стана топреализатор на мача с 12 точки. Джен Крос и Мира Паскова прибавиха по 10.

Източник: btvnovinite.bg