Марица (Пловдив) стартира ударно защитата на Купата на България. Маричанки

...

Марица на полуфинал за Купата след бърза победа срещу ДКС Варна

Марица (Пловдив) започва стремително отбраната на Купата на България. Маричанки победиха ДКС Варна (Варна) с 3:0 (25:14, 25:8, 25:22) гейма в дуел от четвъртфиналите в тазгодишното издание в шампионата за Купата на България.
Прочетете още
Марица стартира поведе с 10:5 точки при започване на дуела. Стигна се до 16:12, а след ас на Боряна Ангелова маричанки поведоха в геймовете с 25:14.

Във втория гейм носителите на Купата още веднъж стартираха с 10:5 точки, а по-късно се стигна до 16:6. Геймът завърши след 25:8 и Марица поведе с 2:0 гейма.

В третия гейм ДКС Варна поведе с 6:3, варненки поведоха с 18:13. Шампионките изравниха при 19:19 и по-късно без проблем затвориха гейма с 25:22 след пусната топка на Ива Дудова.

Ива Дудова стана най-резултатна с 18 точки, 15 добави Виктория Коева, а Боряна Ангелова е приключи с 10 точки.

В конфликт за място на финала Марица ще играе против Славия (София), откакто отборът победи като хазаин Дея спорт (Бургас) с 3:0 (25:22, 25:23, 25:18) гейма. Все още не е ясно по кое време ще се играе дуелът и кой ще е хазаин. Ще се тегли чоп единствено за семействата.

ЦСКА (София) е третият полуфиналист след триумф над Хектор (София) като хазаин с 3:1 гейма, а на следващия ден ще стане явен и последният полуфиналист - Левски (София) и Марица 2022 (Пловдив).
Източник: trafficnews.bg