Марица (Пловдив) стартира с успех срещу ЦСКА (София) с 3:0

...

Маричанки пребиха червените каки

Марица (Пловдив) започва с триумф против ЦСКА (София) с 3:0 (25:19, 26:24, 26:24) гейма в първи мач от финалния плейоф за купата в Национална волейболна лига Демакс. През този сезон се играе до три победи в пет мача. Двубоят се игра в зала Сила при сериозен зрителски интерес и страхотна атмосфера подобаваща край.

Маричанки поведоха с 8:5 при започване на първия гейм. ЦСКА съумя да изравни и се стигна до замяна на водачеството, преди маричанки да създадат разлика при 17:15, която усили до 19:15. Първата част беше взета от шампионките след ас на Борислава Съйкова – 25:19.

Във втората част Марица с дръпна с две точки при 10:8. ЦСКА съумя да обърне резултата в своя изгода и поведе с 16:14. Маричанки поведоха с 22:20, само че ЦСКА стигна до геймбол при 24:23. След сполучлива офанзива на Виктория Коева обаче маричанки изравниха резултата – 24:24, а след пайп на Доби Христоскова маричанки стигнаха и до геймбол, който осъществиха, след неточност в офанзивата на ЦСКА – 26:24.

В третата част девойките на Борислав Крачанов поведоха със 8:5. ЦСКА обърна и дръпна с три точки при 14:11. Пловдивчанки съумяха да изравнят при 21:21. ЦСКА поведе с 23:21, само че маричанки изравниха. Гостите стигнаха до гейбол при 24:23, само че след мощна офанзива на Ива Дудова той беше избавен – 24:24. Доби Христоскова направи нова сполучлива офанзива за маричанки – 25:24, а Маги Гунчева осъществя финалната точка за 26:24.

Така Марица поведе с 1:0 победи в борбата за купата.

Най-резултатна за Марица стана Доби Христоскова с 18 точки, а 12 добави Ива Дудова, а с по 8 точки са Борислава Съйкова и Виктория Коева.

Вторият конфликт от финалния плейоф е на следващия ден, от 18:30 б.в. още веднъж в зала Сила.
Източник: plovdiv-online.com