Марица (Пловдив) спечели своята девета Купа на България. Маричанки победиха

...

Марица надви ЦСКА за девета Купа на България

Марица (Пловдив) завоюва своята девета Купа на България. Маричанки победиха във финала ЦСКА (София) с 3:1 (25:22, 25:12, 22:25, 25:15). Двубоят се игра при страхотна атмосфера в препълнената до краен лимит зала „ Христо Ботев “ в София.

В първия гейм ЦСКА поведе с 5:3, маричанки обърнаха резултата в своя изгода и поведоха с 16:14. Шампионките направиха страхотна серия и поведоха с 22:18. След сполучлива офанзива на Ива Дудова маричанки затвориха първата част с 25:22. Във втората част пловдивчанки дръпнаха с разлика при 9:6, след пет следващи аса на Ива Дудова преднината се усили на 13:6. Марица водеше с цели 11 точки при 20:9, а геймът беше затворен след офанзива на ЦСКА – 25:12.

В третата част Марица поведе с 9:6 точки, ЦСКА съумя да изравни при 13:13, само че Марица незабавно дръпна с три точки – 16:13, стигна се до ново тъждество при 16:16. ЦСКА съумя да поведе с 19:16, а геймът завърши за алените след 25:22. В четвъртия гейм Марица поведе в самото начало с 3:0, стигна се до 8:5 за девойки на Борислав Крачанов. Шампионките усилиха преднината си – 14:10. Разликата стана 6 при 17:11, а дуелът завърши при 25:15 след контра на Мария Кривошийска.