Марица (Пловдив) спечели своята девета Купа на България! Маричанки победиха

...

Деветата е факт! Марица се справи с ЦСКА във финала в препълнената зала “Христо Ботев“

Марица (Пловдив) завоюва своята девета Купа на България! Маричанки победиха във финала ЦСКА (София) с  3:1 (25:22, 25:12, 22:25, 25:15) гейма . Двубоят се игра при страхотна атмосфера в препълнената до краен лимит зала " Христо Ботев ".
Прочетете още

В първия гейм ЦСКА поведе с 5:3, маричанки обърнаха резултата в своя изгода и поведоха с 16:14. Шампионките направиха страхотна серия и поведоха с 22:18. След сполучлива офанзива на Ива Дудова маричанки затвориха първата част с 25:22.

Във втората част маричанки дръпнаха с разлика при 9:6, след 5 следващи аса на Ива Дудова преднината се усили на 13:6. Марица водеше с цели 11 точки при 20:9, а геймът беше затворен след офанзива на ЦСКА - 25:12.

В третат част Марица поведе с 9:6 точки, ЦСКА съумя да изравни при 13:13, само че Марица незабавно дръпна с три точки - 16:13, стигна се до ново тъждество при 16:16. ЦСКА съумя да поведе с 19:16, а геймът завърши за алените след 25:22.

В четвъртия гейм Марица поведе в самото начало с 3:0, стигна се до 8:5 за девойки на Борислав Крачанов. Шампионките усилиха предината си - 14:10. Разликата стана 6 при 17:11, а дуелът завърши при 25:15 след контра на Мария Кривошийска.

Така Марица завоюва за 9-ти пъти трофея в своята история.

Следващият мач на Марица е на 4 февруари - отборът започва втория полусезон в шампионата с мач против Славия (София) като посетител.
Източник: trafficnews.bg