Марица (Пловдив) ще изиграе първия си мач в турнира за

...

Марица стартира защитата на Купата с мач срещу Славия

Марица (Пловдив) ще изиграе първия си мач в шампионата за Купа България за 2022-а през днешния ден. Маричанки са хазаин на Славия (София) в среща от четвъртфиналите в шампионата. Двубоят е през днешния ден, от 16:00 б.в. в зала Сила.

Срещата ще бъде със свободен вход за почитателите. Всеки, който желае да участва на дуела би трябвало да има зелен документ.

Марица преследва спечелването на седма Купа България в историята си. През предходната година шампионките победиха във финала в Пазарджик ЦСКА (София) с 3:0.

При триумф през днешния ден маричанки ще срещнат на 25 януари още веднъж в Пловдив спечелилия от дуела сред ЦСКА и Берое (Стара Загора). Финалът в шампионата е на 28 януари в зала Младост в Бургас.

В сряда Марица гостува на Фенербах Опет (Истанбул) и загуби с 0:3 четвъртата си среща от групите на Шампионската лига. Преди това маричанки победи ДКС Варна (Варна) в изтеглена среща от НВЛ.

За Славия това ще е първи мач за новата година.

В първия мач сред двата тима в НВЛ през този сезон маричанки победиха с 3:0 гейма.
Източник: trafficnews.bg