Марица (Пловдив) продължи пълната си хегемония в женския волейбол с

...

"Марица" продължи хегемонията си в женския волейбол с четвърта поредна титла

Марица " (Пловдив) продължи цялостната си надмощие в женския волейбол с четвърта поредна купа в българското състезание. Отборът, воден от Иван Петков, записа безпроблемна победа против " Левски Сиконко " с 3:0 (25:13, 27:25, 25:22) и завоюва финалния плейоф с 2:0 победи и без изгубен гейм.

" Марица " удължи изключителната си серия от следващи победи на 57 мача. Последната загуба на отбора от Пловдив беше през ноември 2015 година от " Левски ". За четвърти път в последните четири години възпитаничките на Иван Петков надиграха сините в мача за купата.

В рамките на тези 57 следващи победи " Марица " завоюва 171 гейма и загуби едвам 15. Само три от тези мачове приключиха в пет гейма, а 45 от тях завършиха с чиста победа за пловдивчанки.

© LAP.bg

" Mарица " завоюва изрично първия гейм на дуела в София. Гостуващият тим поведе с 8:5 след първата техническа пауза, усили задатъка си до шест при втората, след което взе девет от идващите 12 точки, с цел да вземе първата част.

Вторият гейм беше доста по-оспорван и трагичен. Резултатът се движеше точка за точка до 22:22. " Левски " завоюва идващите две разигравания и стигна до два следващи геймбола при 24:22. Сините не се възползваха, а по-късно пропуснаха трети при 25:24 и изгубиха гейма с 25:27.

© LAP.bg

В третия гейм домакините наваксаха ранно закъснение от три точки, с цел да стигнат до тъждество при 10:10. След това обаче още веднъж разрешиха на съперничките да се откъснат - 12:16 при втората техническа пауза.

" Левски " продължи да се бори и съумя да изравни при 18:18. Равенството се резервира при 19:19 и 20:20. " Марица " обаче подвигна оборотите в края, завоюва четири следващи точки, с цел да стигне до четири мачбола при 24:20 и осъществя третия.
Източник: dnevnik.bg