Марица (Пловдив) приема Берое (Стара Загора) в двубой от 12-ия

...

Марица с още едно домакинство тази седмица

Марица (Пловдив) приема Берое (Стара Загора) в дуел от 12-ия кръг в НВЛ. Срещата ще се организира на следващия ден, от 18:00 б.в., в зала Колодрума в Пловдив.

В сряда двата тима се класираха за полуфиналите в шампионата Купа България 2020, откакто Марица се оправи в четвъртфиналите при семейството си на Перун Варна с 3:0 (25:8, 25:6, 25:7), а Берое в профил като посетител Казанлък Волей (Казанлък) с 3:1. Жребият за полуфиналите ще се тегли на 16 март.

В срещи от последния трети спомагателен шампионат в НВЛ през миналата седмица Марица победи с 3:1 (25:12, 25:18, 23:25, 25:22) Левски (София) и Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:17, 25:11, 25:14). Берое се оправи с ЦСКА (София) и Славия (София) с по 3:0.

Във краткотрайното класиране в НВЛ Марица е водач със 18 победи от 18 мача, а Берое е на четвъртото място с 10 победи и 7 загуби.

Шампионките победиха на два пъти с по 3:0 Берое този сезон. Първо в среща от 5-ия кръг в НВЛ и в първия спомагателен шампионат от НВЛ.

Съдии на дуела ще са Георги Ганчев и Стелиян Дончев.

Официалният видеоканал на Марица в YouTube ще предава онлайн дуела за тези, които нямат опция да бъдат на трибуните в зала Колодрума, а уеб сайтът на клуба ще наблюдава онлайн развоя на резултата .