Марица (Пловдив) постигна победа в Шампионската лига по волейбол за

...

Марица тръгна с победа в Шампионската лига

" Марица " (Пловдив) реализира победа в Шампионската лига по волейбол за дами. В първа среща от втория кръг в шампионата българският първенец надигра с 3:1 (25:18, 25:20, 23:25, 25:21) вкъщи против ЛП " Сало ".

Двата тима започнаха равностойно, а Марица направи по-малко пропуски и имаше по-силни изяви при обособените детайли. При първото техническо спиране в срещата финландките имаха задатък от 16:12. До края на гейма обаче гостенките завоюваха единствено две точки и Марица повече в резултата след 25:18.

Вторият гейм стартира по същия метод, а ЛП Сало още веднъж имаше преднина, само че в края отново ликуваха пловдивчанки с 25:20. В третата част финландките понижиха изоставането си след 23:25, само че в четвъртата част още веднъж тимът от Пловдив беше по-силен на полето и закономерно победи с 25:21.

Топреализатор за Марица стана Кремена Каменова с 21 точки, до момента в който Таня Петкова се отличи с 16 точки. За финландския отбор Керту Лаак означи 25 точки. Мачът-реванш сред двата състава е на 25 октомври във Финландия.
Източник: bnr.bg