Марица (Пловдив) постигна очаквана победа над гостуващия Перун (Варна) в

...

Волейболистките на Перун се сринаха срещу шампиона в Пловдив

Марица (Пловдив) реализира предстояща победа над гостуващия Перун (Варна) в първия четвъртфинален мач сред двата тима от шампионата за Купа България. Жълто-сините надиграха своя съперник с  3:0 (25:11, 25:5, 25:7)  след единствено 47 минути игра в зала Колодрума в Пловдив.

Така пловдивчанки взеха оптимален задатък преди реванша на 2 март от 12:00 часа във варненската Първа езикова гимназия и се нуждаят от спечелването на два гейма, с цел да се класират за полуфиналите, написа Sportal.bg.

Треньорът Иван Петков даде отмора титулярните си състезателки и пусна на терена волейболистките, които нормално получават по-малко игрово време. Това обаче напълно не донесе някаква спомагателна конспирация в този неравностоен конфликт. Маричанки постановиха превъзходство и бързо стигнаха до разгромното 25:11 в първия гейм. Във втората част превъзходството на шампионките беше още по-тотална. Те дръпнаха надалеч напред в резултата, а с превъзходен пайп Александра Миланова оформи крайното 25:5. И в третия гейм обстановката на терена не се промени. Само сервисите на Марица започнаха да носят още повече точки. За последната точка Добрина Христоскова направи шестия ас за тима в гейма и постави завършек на мача при 25:7.

Топреализатори на срещата станаха Симона Димитрова и Александра Миланова с по 13 точки за победителките, а Добрна Христоскова добави 10.
Източник: petel.bg