Марица (Пловдив) победи с 3:1 Спортист Своге в последен мач

...

Марица разтопи шоколадите от Своге

Марица (Пловдив) победи с 3:1 Спортист Своге в финален мач от 3-ия кръг на Втора лига. С триумфа домакините събраха 6 точки, до момента в който " шоколадите " остават с 3.

След равностойно начало домакините излязоха напред в резултата в 14-тата минута. Станислав Маламов проби по фланга и центрира. Веселин Марчев се извиси над всички и означи за 1:0.

В 37-ата минута гостите изравниха посредством Александър Бастунов. Той се разписа, засичайки с глава центриране от ъглов удар.

Марица стартира по-добре второто полувреме и последователно откри надзор върху събитията на терена. В 69-ата минута " пиратите " още веднъж поведоха. Марчев изведе Маламов. Крилото залъга бранител и преодоля вратаря Гошев.

Две минути преди приключването на постоянното време Марчев постави точката на разногласието с втория си гол в мача. Той оформи крайния резултат 3:1 в интерес на Марица.

В идващия кръг пловдивчани гостуват на Янтра Габрово, до момента в който Спортист Своге посреща Дунав Русе.