Марица (Пловдив) победи с 2:0 Асеновец на негостоприемния стадион “Шипка”

...

Марица с лесен успех над Асеновец

Марица (Пловдив) победи с 2:0 Асеновец на негостоприемния стадион “Шипка” в Асеновград. Срещата бе от 21-вия кръг на шампионата в Трета лига – Югоизточна група и мина при превъзходство на “жълто-сините”. Тодор Тимонов, който през днешния ден чества имен ден, вкара и двете попадения, като по този начин си направи превъзходен подарък за празника. Второто попадение – негов специалитет, беше извънредно красиво. През първата част играчите на Марица на два пъти бяха доста покрай разкриване на резултата. Капитанът Костадин Дяков нямаше късмет и удари греда в 16-ата минута, а в 43-ата Христо Янчев се озова самичък против вратаря, който с малко късмет съумя да избави. Втората част стартира със обстановки пред вратата на домакините. При една от тях бе осъществено нарушаване против Николай Димитров и съдията Краевски отсъди дузпа. Опитният Тодор Тимонов невъзмутимо извърши, откривайки резултата в 50-ата минута. В 66-ата минута Тимонов осъществя доста хубав гол за 2:0. Той стреля от към 35 метра по земя в долния ъгъл на вратата на Асеновец. До края на мача резултатът остана неизменен и възпитаниците на Борислав Караматев се поздравиха със подобаващ триумф. Югоизточна Трета лига 21 кръг, събота 16 март  Асеновец (Асеновград) 0:2краен резулат  Марица (Пловдив)