Марица (Пловдив) победи Перун (Варна) с 3:0 (25:8, 25:8, 25:6)

...

Марица със 70-ти пореден успех в НВЛ

Марица (Пловдив) победи Перун (Варна) с 3:0 (25:8, 25:8, 25:6) при гостуването си в залата на Първа езикова гимназия в морската столица в среща от 13-ия кръг в Националната волейбола лига. Шампионките записаха 70-та поредна победа в НВЛ с този триумф.

Марица завоюва изрично първия гейм с 25:8 след сполучлива офанзива на Александра Миланова. Втората част още веднъж приключи при 25:8 и още веднъж откакто Александра Миланова осъществя последната точка в гейма. Шампионките затвориха мача след 25:6 в третия гейм след контра на Дима Ушева.

Топрелизатор в дуела стана Александра Миланова със 17 точки, следвана от Симона Димитрова с 12 и Добрина Христоскова с 11. Стефани Кьосева стана най-резултатна за домакините с едвам пет точки.

Кръг преди края на постоянния сезон в НВЛ Марица е водач с актив от 39 точки и със единствено един изгубен гейм. Перун е на последното осмо място с нито една победа и единствено един извоюван гейм.

Утре, от 12:00 б.в. Марица още веднъж играе с Перун в залата на Първа езикова гимназия в среща реванш от четвъртфиналите в шампионата за Купата на България. Носителките на трофея победиха в първата среща в Пловдив с 3:0 (25:11, 25:5, 25:7) .