Марица отпадна от турнира за Купата на България след поражение

...

Марица се бори, но не успя да отстрани Беласица за Купата

Марица отпадна от шампионата за Купата на България след проваляне с 1:2 от Беласица вкъщи в среща от Втория прелиминарен кръг на шампионата. Садик откри за гостите, само че Домовчийски изравни от дузпа. Карачоров донесе триумфа на гостите.
Прочетете още
Двубоят стартира с минута безмълвие в памет на огромния пловдивски треньор Атанас Драмов.

В 6-та минута Филип Колев се озова наоколо до вратата на Беласаца, само че вратарят мазета и топката излезе в корнер.

В 29-та минута Иван Кръстев стреля от отдалеченост, само че над вратата.

В 34-та минута Аспарух Смилков центрира от корнер, а Ирфан Садик се извиси и засече с глава за 0:1.

В 43-та минута Марица изравни, откакто беше отсъдена дузпа за игра с ръка в пеналта. Домовчийски не сгреши от бялата точка и направи резултата 1:1.

В 53-та минута Георги Трифонов стреля с глава, само че около вратата.

В 77-та минута Атанас Карачоров още веднъж изведе Беласица напред в следствие - 1:2.

В 85-та минута Георги Трифонов можеше да изравни, само че Димитров мазета удара му.

В края на мача Димитър Иванов можеше да реши всичко, само че Начев мазета.

Беласица ще играе на 1/16 финалите против ЦСКА 1948 в Петрич.

Марица ще се концентрира в Югоизточната Трета лига.

Марица: Петър Начев, Даниел Спасов (Наско Христев 80 мин.), Атанас Ташолов, Иван Кръстев, Георги Михайлов Джошуа Харис, Димитър Пройчев, Александър Праматаров (Теодор Фърков 63 мин.), Филип Колев (Олджай Алиев 73 мин.) Георги Трифонов, Валери Домовчийски

Беласица: Захари Димитров, Антон Попов, Рафаил Парников, Аспарух Шамкалов (Валентин Костов 80 мин.), Аспарух Смилков,  Атанас Димитров, Иван Марчев (Мартин Тодорски 48 мин.), Владимир Гогов, Васил Божинов (Атанас Карачоров 68 мин.), Димитър Иванов (Живко Димитров 90+1 мин.)

Източник: trafficnews.bg