Марица надхитри Ботев с 2:1 след обрат в контрола, играна

...

Марица надхитри Ботев с обрат в Коматево

Марица надхитри Ботев с 2:1 след поврат в контрола, играна в Коматево. Това бе и последната инспекция за канарчетата преди старта на пролетния дял от шампионата. Наставникът Николай Киров употребява спаринга, с цел да види в игрова конюнктура новите попълнения Феребори Доре и Кардосо, а също по този начин даде игрово време на запаси и юноши.
Жълто- черните поведоха в резултата в 38` на мача, когато Доре засече с глава центриране на Кристиян Добрев.
След почивката кършиякалии бяха по-добрият тим и закономерно стигнаха до цялостен поврат. Първо Георги Георгиев изравни в 61-ата минута, когато ефектно с пета опъна мрежата зад десетокласникът Християн Карастойком. Милен Танчев донесе успеха на жълто-сините в 72-ата минута с диагонален шут от границите на пеналта.

Така в Ботев към този момент мислят за мача със Славия в събота от 17:30 часа в Коматево, а Марица има още една контрола- в петък играят с Нефтохимик в Мъглиж.

СЪСТАВЪТ НА БОТЕВ: Стелиан Ангелов, Джонатан Перейра, Костадин Ничев, Станислав Работов, Еберт Кардосо, Радослав Апостолов, Благовест Данчев, Станислав Шопов, Кристиан Добрев, Васил Шопов, Феребори Доре (Християн Карастойков, Запро Динев, Димитър Тонев, Иван Василев, Габриел Земярски, Васил Пунарджиев, Тодор Петков)
Източник: marica.bg