Мариета Бедросян – съдия в Окръжен съд – Пловдив получи

...
Мариета Бедросян – съдия в Окръжен съд – Пловдив получи
Коментари Харесай

Пловдивския съдия Мариета Бедросян с почетен знак и награда след повече от 33 години работа като магистрат

Мариета Бедросян – арбитър в Окръжен съд – Пловдив получи отличие „ персонален почетен знак първа степен – златен “ и парична премия от Съдийската гилдия на Висшия правосъден съвет за проявен висок професионализъм, безупречно и образцово осъществяване на служебните отговорности и високи нравствени качества.
Прочетете още
Наградата е препоръчана от Розалия Шейтанова – и.ф. ръководител на Окръжен съд – Пловдив. Тя стимулира предлагането си с дългогодишната работа на арбитър Мариета Бедросян в органите на правосъдната власт, високия ѝ професионализъм, престижа и уважението, с които се употребява измежду сътрудниците и правосъдните чиновници, както и с отличната организация на работа, която е основала в ръководения от нея състав и която способства за срочното и качествено разглеждане на делата.

„ В годините на работата ѝ в Окръжен съд Пловдив, арбитър Мариета Бедросян е разглеждала административни - до 2008 година и цивилен каузи след този интервал. Доказала се е като умел експерт, боравещ чудесно с правната материя, с практиката на горестоящите правосъдни инстанции и с Европейското законодателство. Справяла се е безупречно с всички правни и на практика проблеми, като е проявявала самодейност за разрешаването им. Организирала е навреме разглеждането и решаването на разпределените ѝ каузи, изпълнявала е срочно отговорностите си. Разглеждала е в къси периоди голям брой каузи с фактическа и правна трудност, които точно авансово е проучвала “, аргументира предлагането си до Висшия правосъден съвет госпожа Розалия Шейтанова.

Съдия Мариета Бедросян е почнала юридическата си кариера през 1993 година като младши арбитър в Окръжен съд – Пловдив. От 01.12.1994 година до 06.04.1999 година е арбитър в Районен съд – Пловдив, като в интервала 1998–1999 година е била заместник-председател на съда. На 06.04.1999 година встъпва в служба „ арбитър “ в Окръжен съд – Пловдив, на която служба е досега. Притежава сан „ арбитър във Върховен касационен съд и Върховен административен съд “.

Съдийската гилдия на Висшия правосъден съвет с Протокол №20 т.13 от 09.06.2026 година освободи Мариета Бедросян от заеманата служба „ арбитър “ в Окръжен съд – Пловдив с сан „ арбитър във Върховен касационен съд и Върховен административен съд “ заради пенсионирането ѝ. Госпожа Розалия Шейтанова – и. ф. ръководител на съда ѝ връчи Почетен плакет на Окръжен съд - Пловдив и ѝ пожела здраве и успокоение от името на всички чиновници и магистрати.
Източник: trafficnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР