Марек взе глътка въздух с победа в Югозападната Трета лига

...

Марек удари ФК Кюстендил в регионалното дерби

Марек взе глътка въздух с победа в Югозападната Трета лига против съседите от ФК Кюстендил с 2:0. Срещата бе от 9-ия кръг на Югозападната Трета лига. В началните минути Александър Александров изпусна да открие за гостите, откакто ударът му отблизо разстояние бе избавен с опитност от вратаря на Марек Костадин Гоцев. Дупничани пък използваха неточност в отбраната на съперника и неприятно излизане на стража Гумейро в 16-ата минута.

Димитър Чечев се пребори и трансферира бразилския вратар за 1:0. Четири минути по-късно Чечев уцели напречната греда след шут от разстояние. В 60-ата минута влезлият като запаса и то с травма Еньо Кръстовчев изведе с тъничък пас Любомиров, който бе повален в наказателното поле от вратаря на Кюстендил. Отсъдената дузпа осъществя капитанът Росен Йорданов за 2:0. В класирането Марек към този момент е на 12-та позиция с 8 точки, а ФК Кюстендил е 5-и с 16 пункта. Югозападна Трета лига 9 кръг, събота 29 септември  Марек 0:1краен резулат  Сливнишки герой