Марек 1915 отстрани ФК Кюстендил от турнира за Купата на

...

Марек изхвърли с дузпи ФК Кюстендил от турнира за Купата на АФЛ

Марек 1915 в профил ФК Кюстендил от шампионата за Купата на АФЛ. Двубоят игран на стадион " Осогово " приключи при резултат 4:4 в постоянното време и 7:8 след осъществяването на дузпи. Миналата седмица Марек победи вкъщи районния противник с 2:0 и в шампионата на Югозападната Tрета лига. И двамата треньори Николай Николов и Цветан Видински дадоха късмет да играят в този мач най-вече юноши и играчи, които влизат в игра по-рядко.

Дупничани се възползваха от неточности в отбраната на ФК Кюстендил и поведоха с 0:2, още до 5-ата минута на дуела с попадения на Николай Ганчев.

С по две попадения на бразилеца Тиаго и Пламен Петров- младши, кюстендилци обърнаха резултата до 4:2. С попадения на Христо Каймакански и Никола Атанасов, в последните пет минути Марек изравни резултата и докара мача до дузпи, а там и го завоюва. Марек пропусна единствено една дузпа, а ФК Кюстендил две и дупничани не престават напред в шампионата.