Манчестър Юнайтед загуби с 1:2 гостуването си на Уест Хем

...

Смешен съдия подари победата на Уест Хем над Ман Юнайтед и подписа уволнението на Тен Хаг

Манчестър Юнайтед загуби с 1:2 гостуването си на Уест Хем в мач от 9-тия кръг на Висшата лига. " Червените дяволи " изиграха положително цялостно полувреме, белязано от куп пропуски. След почивката обаче Крисенсио Самървил (74) даде задатък за домакините.

Каземиро изравни в 81-та минута, а в продължението на мача " чуковете " удариха след противоречива обстановка в наказателното поле на гостите. Джаръд Боуен въпреки всичко осъществя от отсъдената дузпа и донесе успеха на лондончани.

По този метод Уест Хем мина Ман Юнайтед в класирането. Двата тима имат по 11 точки и голова разлика -3. Заради множеството маркирани голове обаче " Чуковете " са 13-ти, до момента в който " Червените дяволи " 14-ти.
 Снимка 688555
Източник:

Ман Юнайтед стартира доста мощно срещата, само че многото пропуски лишиха отборът на Ерик Тен Хаг от най-малко един гол през първото полувреме. Още във втората минута Бруно Фернандеш откри Алехандро Гарначо самичък към точката на дузпа, само че аржентинецът стреля в напречната греда.

Малко по-късно Фернандеш отново изведе Гарначо самичък против Лукаш Фабиански. Аржентинецът можеше и да комбинира с Маръс Рашфорд, само че избра удар и прати топката на метър от страничната греда.

В 12-та минута и Расмус Хойлунд направи сериозен пропуск, откакто не съумя да се разпише от близко.

Всички тези пропуски обяче бледнееха пред това, което направи Диого Далот след половин час игра. Бруно Фернадеш изведе сънародника си зад защитата на домакините, Далот преодоля и вратаря Фабиански, само че не съумя да осъществя в опразнената врата. Португалецът прати топката над вратата.
 Снимка 688553
Източник:

След почивката лондончани изравниха играта и погледнаха по-смело към противниковата врата. Така се стигна до 74-та минута, когато " чуковете " поведоха в резултата. Дани Ингс получи хубава топка в наказателното поле, само че не съумя да насочи задоволително добър удар. Топката обаче отиде към далечната греда, където Крисенсио Самървил се хвърли на шпагат и чукна топката в мрежата - 1:0.

Ерик Тен Хаг реагира и пусна в игра Джошуа Зиркзее, който малко по-късно беше в основата на изравнителния гол. След центриране в наказателното поле на " чуковете " Зиркзее продължи топката с глава към далечната греда, където Каземиро съумя да я отклони в мрежата - 1:1.

До края Ман Юнайтед се опита да натисне, като в 85-та минута Амад Диао стреля от далечно разстояние, само че право в ръцете на Фабиански.

В 89-та минута Уест Хем получи дузпа. След безредие в наказателното поле на " Червените дяволи " Ингс и Де Лихт се сблъскаха. Нападателят даже в един миг игра с ръка. Въпреки това реферът прегледа обстановката с ВАР и уточни бялата точка. Джаръд Боуен пое отговорността и с прелестен ъгъл в долния ляв ъгъл на вратата осъществя за 2:1