Манчестър Юнайтед стигна до победа с 3:1 над Хъдърсфийлд в

...

Юнайтед с втора победа при Солскяер, Ливърпул прегази Нюкасъл

Ас на Юнайтед е признателен на Моуриньо
Манчестър Юнайтед стигна до победа с 3:1 над Хъдърсфийлд в дуел от 19-ия кръг на британската Висша лига.

Новозначеният управител Оле Гунар Солскяер направи мечтано завръщане на " Олд Трафорд ", откакто въпреки и не доста елементарно " алените дяволи " стигнаха до триумфа. Неманя Матич и Пол Погба на два пъти бяха точни за домакините, почетното попадение за гостите бе дело на Матиас Йоргенсен.

Така Юнайтед продължава да е на 6-ото място в класирането с актив от 32 и към този момент на 5 пункта от Арсенал. " Артилеристите " обаче сега играят против Брайтън и могат още веднъж да възстановят преднината си. Хъдърсфийлд пък копае дъното на таблицата с 10 точки.

В различен забавен дуел, който се игра по същото време Ливърпул тресна Нюкасъл без особени проблеми с 4:0.

Двубоят на стадион " Анфийлд " предстоящо мина под диктовката на мърсисайдци, които откриха резултата в 11-ата минута посредством Деян Ловрен, вкарал зрелищно попадение.

Малко след почивката Мохамед Салах си създаде дузпа по остроумен метод и я осъществя самичък, а в 79-ата минута Джердан Шакири ликвидира интригата с гол на празна врата. Резервата Фабиньо също записа името си измежду голмайсторите малко по-късно.

Лидерът Ливърпул събра 51 точки на върха и към този момент води с цели шест на втория в таблицата Тотнъм. Нюкасъл е 15-и със 17 пункта.

Шампионите oт Манчестър Сити пък записаха втора поредна загуба във Висшата лига и общо трета за последните четири срещи, откакто Лестър надви с 2:1 на своя " Кинг Пауър Стейдиъм ".

Срещата стартира чудесно за Пеп Гуардиола и компания, откакто излязоха напред в резултата, с помощта на Серхио Агуеро, който комбинира съвършено с Бернардо Силва и аржентинецът откри за " жителите " в 14-та минута.

Само пет минути по-късно обаче Марк Олбрайтън изравни след съвършено центриране отляво и тъкмо засичане с глава в противоположния ъгъл за 1:1.

След почивката изненадващо Лестър продължи да е по-настоятелният тим на терена и обстановките пред Едерсон се редяха една след друга.

Така изцяло разумно се стигна до 81-та минута, когато Рикардо Перейра обработи изчистена топка от корнер и с мощен шут от границата на наказателното поле матира Сити за повторно.
Източник: offnews.bg