Манчестър Юнайтед спечели с 3:2 срещу Тотнъм дербито от 29-ия

...

Роналдо с хеттрик и исторически рекорд

Манчестър Юнайтед завоюва с 3:2 против Тотнъм дербито от 29-ия кръг на Висшата лига. Кристиано Роналдо изигра един от най-силните мачове след завръщането си на " Олд Трафорд " и означи хеттрик, с който стана безспорен рекордьор по ефикасност в историята на футбола. Португалецът към този момент има 807 гола в кариерата си - с 2 повече от чешката легенда Йозеф Бицан, който водеше класацията до момента.

" Червените дяволи " откриха посредством завърналия се в титулярния състав Роналдо (12), който прониза горния десен ъгъл на Юго Лорис с удар от над 25 м. В 33-ата " шпорите " получиха дузпа за игра с ръка на Алекс Телес. Зад топката застана капитанът им Хари Кейн, който простреля долния десен ъгъл на Давид Де Хеа. Пет минути по-късно Юнайтед още веднъж поведе, когато след центриране по земя отляво на Джейдън Санчо Роналдо стреля сред краката на Лорис. Лондончани за повторно изравниха в мача след автогол на Хари Макгуайър (72). Роналдо (82) вкара и с глава след центриране от ъглов удар на Алекс Телес и донесе триумфа на отбора на Ралф Рангник. Ман Юнайтед излезе четвърти с 50 т. - с 2 повече от Арсенал, който е с 2 мача по-малко. Тотнъм остана седми с 45 т.
Източник: duma.bg