Манчестър Юнайтед спечели първия си трофей от 6 години насам,

...

Юнайтед грабна първи трофей от 6 години насам

Манчестър Юнайтед завоюва първия си трофей от 6 години насам, откакто завоюва Карабао къп.  " Червените дяволи " победиха Нюкасъл във финала на шампионата на " Уембли " и сложиха завършек на сушата без трофей.
Прочетете още
В 33-та минута Люк Шоу центрира от фаул, а Каземиро съумя да засече с глава и откри резултата. Попадението беше прегледано с ВАР за засада, само че такава нямаше и голът беше зачетен - 1:0.

Юнайтед бързо вкара втори гол в 39-та минута, когато Рашфорд стартира офанзивата, тя мина през Вегхорст, който му върна топката на отлична позиция. Рашфорд стреля, а рикошет в Ботман не остави шансове на Кариус за 2:0.

За последно Юнайтед завоюва трофей през сезон 2016-2017, когато сграбчи още веднъж Карабао къп.

Това беше 6-ти трофей за Юнайтед в шампионата, а водач по трофеи е Ливърпул с 9.
Източник: trafficnews.bg