Манчестър Юнайтед се класира за четвъртфинала в Лига Европа след

...

Манчестър Юнайтед е на четвъртфинал в Лига Европа

Манчестър Юнайтед се класира за четвъртфинала в Лига Европа след втора победа над ЛАСК (Линц), този път с 2:1. Първата среща приключи с триумф за " алените дяволи " и реваншът бе протоколен.

Оле Гунар Солскяер пусна съвсем напълно аварийния си състав, а австрийците се показаха почтено, като сътвориха много положения и първи откриха резултата в 55-ата минута посредством Филип Визингер. Той овладя една изчистена топка пред наказателното поле и с доста хубав отдалечен изстрел не остави шансове на Серхио Ромеро за 0:1.

Юнайтед стигна до цялостен поврат с попадения на Лингард и Марсиал. В 57-ата минута Мата пусна дълъг пас зад отбраната за Лингард, който напредна и невъзмутимо осъществя за 1:1. В 88-ата минута влезлият като промяна Антони Марсиал получи на границата на пеналта, напредна и стреля под плонжа на вратаря за крайното 2:1.
Източник: fakti.bg