Манчестър Юнайтед се класира на полуфиналите на Лига Европа. Червените

...

Манчестър Юнайтед си осигури сблъсък с Рома на полуфиналите

Манчестър Юнайтед се класира на полуфиналите на Лига Европа. " Червените дяволи " победиха вкъщи Гранада с 2:0. Така с общ резултат 3:0 от двата мача, ограчите на Оле Гунар Солскяер не престават измежду четирите най-хубави в шампионата. Там Юнайтед ще срещне Рома.

Попаденията станаха дело на Кавани в началните минути, а Вайехо си заби автогол в края на мача.
 Рома - Аякс 1:1, ВАР анулира гол и не даде дузпа на гостите онлайн
Рома - Аякс 1:1, ВАР анулира гол и не даде дузпа на гостите

Мачът стартира в 22:00 часа

Срещата мина под напън на " алените дяволи ". Още в 6-ата минута Пол Погба доближи до топката и я насочи над отбраната към Единсон Кавани, който засече подаването и стреля в мрежата за 1:0. Две минути по-късно гостите бяха доста покрай равнене. Ерера доближи до съвършено центриране, засичайки с глава и насочвайки топката, само че право в напречната греда.

Пре втората част, домакините можеха да удвоят. Дони ван де Беек изпрати удар от границите на наказателното поле, само че топката мина наоколо до левия непряк дирек. В самия завършек на мача, Хесус Вайехо опита да почисти топката след центриране в наказателното поле, само че вместо това несъзнателно я прати във вътрешната страна на десния дирек на личната си врата, с цел да оформи крайното 2:0.