Манчестър юнайтед се доближи на пет точки от лидера във

...

"Юнайтед" постигна икономичен успех над "Брайтън" с автогол и вече няма загуба у дома от 39 мача

Манчестър юнайтед " се приближи на пет точки от водача във Висшата лига " Манчестър сити " след най-малък триумф с 1:0 над " Брайтън ". Победата над новакът в елита не пристигна по никакъв начин елементарно, а в станалия характерен за " алените дяволи " пестелив жанр.

Единственото попадение беше автогол на Люк Дънк в 66-ата минута. Той се разписа в личната си врата и против другия отбор от Манчестър, с което влиза в историята. До момента нито един различен състезател не го е правил в един сезон.

" Юнайтед " изигра неуверена първа част, в която имаше превъзходство, само че не съумя да го материализира. Дори гостите можеха да вземат нещо, в случай че се бяха възползвали от рисковите си контраатаки.

След почивката отборът на Жозе Моуриньо беше малко по-агресивен, само че още веднъж нямаше толкоз чисти положения пред вратата на гостите. В търсене на попадение на терена се появи и Златан Ибрахимович.

FULL-TIME Man Utd 1-0 Brighton

Ashley Young`s shot, which deflected off LewIs Dunk, is enough to settle an entertaining encounter at Old Trafford#MUNBHApic.twitter.com/BNT3oUBs3f
— Premier League (@premierleague) November 25, 2017

Все отново в 66-ата минута Дънк си вкара автогол. Той беше много инцидентен, откакто бранителят опита да блокира шут на Ашли Йънг, топката направи сериозна парабола и трансферира вратаря Мат Райън.

" Манчестър юнайтед " към този момент е без загуба в продължение на 39 следващи мача на " Олд Трафорд ". От септември 2016 година до момента, или в продължение на 441 дни, " алените дяволи " имат 28 побед и 11 загуби.

В различен забавен мач от програмата от 17 ч. " Тотнъм " позволи неточност на " Уембли " против " Уест Бромич ". " Шпорите " стигнаха единствено до 1:1, откакто изоставаха още от 4-ата минута.

Саломон Рондон изведе гостите напред, а в 74-ата минута Хари Кейн изравни след пас на Деле Али. Нападателят към този момент има 87 гола и 13 асистенции в 128 мача във Висшата лига за " шпорите ".
Източник: dnevnik.bg