Манчестър Юнайтед разби Рома с 6:2 в първи 1/2-финален мач

...

Манчестър Юнайтед унищожи Рома и е почти на финал в Лига Европа

Манчестър Юнайтед разруши Рома с 6:2 в първи 1/2-финален мач в Лига Европа. Домакините припомниха на гостите кошмарният резултат от 2007 година, когато ги победиха със 7:1 още веднъж на " Олд Трафорд " в четвърфинален мач от Шампионската лига. " Червените дяволи " откриха резултата посредством Бруно Фернандеш (9), само че Лоренцо Пелегрини (15) изравни от дузпа. Гостите направиха цялостен поврат след попадение на Един Джеко (34). Но през второто полувреме домакините означиха цели пет попадения. Първо Единсон Кавани (49) възвърне равенството, а малко по-късно уругваецът (64) направи нов поврат в срещата, извеждайки отбора си напред в резултата. В 70-ата минута Бруно Фернандеш повиши още преднината на Манчестър Юнайтед след тъкмо осъществяване от бялата точка. Разгромът за " алените дяволи " бе завършен от Пол Погба и Мейсън Грийнууд, които прибавиха по едно попадение във вратата на Антонио Миранте.

По този метод реваншът на " Олимпико " идната седмица наподобява изцяло протоколен и Манчестър Юнайтед поглежда към финала в Лига Европа.

Домакините завоюваха контрола на топката в началните минути на дуела. В 3-ата минута треньорът на " римските вълци " получи неприятна вест, откакто един от главните му играчи в лицето на Жордан Верету получи травма в бедрото и напусна наложително терена. Португалецът незабавно реагира и включи в игра Гонзало Вияр.

Възпитаниците на Оле Гунар Солскяер продължиха в идващите минути да притискат противника си и постоянно залагаха на офанзиви по левия фланг, където Люк Шоу бе доста деен и постоянно бе подпомаган от Пол Погба и Бруно Фернандеш.

В 9-ата минута " алените дяволи " откриха резултата. Пол Погба преодоля двама бранители на Рома, след което подаде към Единсон Кавани на границата на наказателното поле. Уругваецът изигра превъзходно с едно допиране, извеждайки Бруно Фернандеш самичък против Пау Лопес, след което елегантно го преодоля, копвайки топката.

В 13-ата минута Рома провежда бърза контраофанзива. Един Джеко продължи към Хенрих Мхитарян, който задържа и върна към босненеца, само че нападателят не съумя да нанесе изстрел. Топката остана в Гонзало Вияр и халфът я продължи към Рик Карсдорп, който от легнало състояние опита да подаде, пращайки топката в ръката на Пол Погба. Главният арбитър Карлос Дел Серо Гранде уточни бялата точка след заседание със своя асистент. Зад топката застана капитанът Лоренцо Пелегрини и с компактен изстрел в десния крайник възвърне равенството.

В идващите минути дейностите на терена не се трансформираха и Манчестър Юнайтед продължи да работи по-агресивно и пресира надълбоко " джалоросите " в личната им половина. От своя страна Рома заложи на организирането на рискови контраатаки, само че при една от тях Един Джеко не съумя да разгърне нападението с пас към Лоренцо Пелегрини

В 23-ата минута " алените дяволи " получиха добра опция да осъществят второ попадение, само че изстрелът на Бруно Фернандеш от директен свободен удар мина над вратата, а минута по-късно португалецът не съумя да откри задачата и в наказателното поле.

В 25-ата минута Пау Лопес се намеси уверено след хубав изстрел на Пол Погба от границата на наказателното поле. Аарън Уан-Бисака стигна първи до топката и нанесе изстрел, само че Роджер Ибанес застана пред кълбото и мазета. След тази обстановка треньорът на " джалоросите " научи поредна неприятна вест, откакто трябваше да размени наложително и вратаря си, който получи травма в дясното рамо, а в игра се появи опитният Антонио Миранте.

Постепенно гостите съумяха да се измъкнат от пресата на домакините и придвижиха играта в междинната третина на терена.

В 34-ата минута Рома направи цялостен поврат. Леонардо Спинацола направи отличен пробив по левия фланг, след което подаде на Хенрих Мхитарян. Арменецът красиво изведе Лоренцо Пелегрини в наказателното поле. Капитанът незабавно видя Един Джеко и с паралелен пас на голлинията подаде към нападателя, който от близко осъществя. Това беше и осми гол за босненеца против " алените дяволи ".

Но неприятните новини не стопираха и след второто попадение за " джалоросите ", откакто Пауло Фонсека трябваше да направи трета насилствена смяна, заменяйки Леонардо Спинацола с Бруно Перес.

Заключителните минути на първото полувреме се изигра напълно пред наказателното поле на Рома, само че Манчестър Юнайтед не съумя да откри пространства и пролуки в добре подредената отбрана на гостите. В петата минута от добавеното време Единсон Кавани получи " подарък " от Роджер Ибанес. Уругваецът се озова очи в очи с Антонио Миранте, само че вратарят направи превъзходно избавяне. Нападателят още веднъж имаше късмет да нанесе изстрел, само че този път Крис Смолинг се намеси уверено. хвърляйки се в краката на футболиста на домакините.

Манчестър Юнайтед започва по отличен метод втората част. Домакините съумяха да провеждат бърза контраофанзива посредством Пол Погба. Французинът подаде към Бруно Фернандеш, който продължи към Единсон Кавани, а уругваецът красиво прати топката в горния ляв ъгъл. От друга страна това бе десетото попадение на нападателя против Рома.

В 52-ата минута Люк Шоу бе изведен чудесно от Пол Погба по левия фланг. Крайният бранител центрира остро по земя в наказателното поле, само че този път Единсон Кавани не откри задачата и прати топката над вратата. Домакините продължиха да работят нападателно и Рик Карсдорп трябваше да почисти топката пред голлинията.

В 60-ата минута " джалоросите " имаха добър късмет да застрашат вратата на Давид Де Хеа, само че последният пас на Лоренцо Пелегрини към Един Джеко не бе добър и отбраната на " алените дяволи " се оправи с заплахата.

Четири минути по-късно домакините направиха цялостен поврат. Аарън Уан-Бисака получи в наказателното поле и насочи компактен изстрел, който бе отразен от Антонио Миранте, само че вратарят не съумя да се намеси добре и да улови топката, след което тя попадна в Единсон Кавани и уругваецът от близко осъществя.

Рома отговори в 66-ата минута с добра офанзива по левия фланг приключила с центриране на Бруно Перес. Един Джеко бе над всичко в наказателното поле, само че изстрелът му с глава попадна в ръцете на Давид Де Хеа. Две минути по-късно Пол Погба още веднъж изведе добре Люк Шоу по левия фланг. Бранителят напредна и нанесе удар от границата на наказателното поле, принуждавайки Антонио Миранте уверено да избива.

В 69-ата минута " алените дяволи " получиха правото да изпълнят дузпа за нарушаване на Крис Смолинг против Единсон Кавани. Главният арбитър Карлос Дел Серо Гранде изрично уточни бялата точка, макар че останаха доста подозрения дали такава да бъде отсъдена. Зад топката застана Бруно Фернандеш, който с компактен изстрел в десния фланг повиши преднината на отбора си.

В 75-ата минута Манчестър Юнайтед означи и пети гол във вратата на госите. Бруно Фернандеш центрира превъзходно в наказателното поле, където Пол Погба с глава осъществя в десния ъгъл.

В идващите минути домакините продължиха да пресират противника си и дейностите на терена се развиваха пред вратата на Антонио Миранте. В гостите се виждаше насъбрана отмалялост и те предоставиха самодейността изцяло на " алените дяволи ", а треньорът на " джалоросите " Пауло Фонсека нямаше право на повече промени по състава си.

В 86-ата минута Манчестър Юнайтед провежда поредна бърза контраофанзива. Мейсън Грийнууд бе изведен чудесно от Единсон Кавани. Младокът напредна и с изстрел в десния ъгъл осъществя.

До края на дуела дейностите на терена не се трансформираха, само че до повече попадения не се стигна и Манчестър Юнайтед записа съвсем недостижима преднина преди реванша.
Източник: fakti.bg