Mанчестър Юнайтед прекъсна серията си от три поредни победи във

...

"Манчестър Юнайтед" се препъна в "Нюкасъл"

" Mанчестър Юнайтед " прекъсна серията си от три следващи победи във Висшата лига. Тимът на Ралф Рангник стигна единствено до 1:1 при гостуването си на " Нюкасъл " в финален дуел от празничния 19-и кръг на британския шампионат. Домакините обаче могат да съжаляват повече, защото сътвориха много работа на вратаря Давид Де Хеа, бяха спрени един път и от гредата.

Двубоят на " Сейнт Джеймсис Парк " стартира чудесно за " Нюкасъл ", който поведе още в 7' с попадение на Алан Сен-Максимен. Французинът получи топката пред наказателното поле и я прати в далечния ъгъл с мощен удар - 1:0.

Откакто дойде в Нюкасъл преди сезон 2019/2020 Сен-Максимен е единственият с двуцифрен брой голове и асистенции - надлежно 10 и 11, за отбора във Висшата лига.
Снимка: Getty Images
До почивката " алените дяволи " имаха самодейността, само че срещнаха компликации със сгъстената противникова защита.

" Манчестър Юнайтед " бе по-активен и през втората част. Въпреки това, първата голова опция в нея се откри през " свраките " - Сен-Максимен пропусна от към 3 метра.

20-кратните първенци дадоха отговор с изстрел на Маркъс Рашфорд, преди да изравнят в 71' посредством влезлия като запаса Единсон Кавани. Той се възползва от подаване на Диого Дало, като първият му изстрел бе блокиран, само че прати топката в мрежата зад Мартин Дубравка при добавката.

Уругваецът има към този момент 6 гола от пейката в 17 мача във Висшата лига, като с повече такива за " Манчестър Юнайтед " могат да се похвалят единствено четирима - Оле Гунар Солскяер (17), Чичарито (14), Маркъс Рашфорд (9) и Антони Марсиал (8).
В края на дуела " Нюкасъл " нямаше шанс - Джейкъб Мърфи удари греда. Впоследствие и изстрел на Мигел Алмирон бе избавен ослепително от Де Хеа.

След равенството " Манчестър Юнайтед " остава седми с актив от 28 точки, до момента в който " Нюкасъл " е предпоследен с 11. В 20-ия кръг " алените дяволи " одобряват различен отбор, борещ се за оцеляването си в елита - " Бърнли ", а " свраките " гостуват на " Евертън ".

Източник: btvnovinite.bg