Манчестър Юнайтед преизпълни задачата си и срази ЛАСК Линц с

...

Юнайтед разгроми ЛАСК в първия осминафинал

Манчестър Юнайтед преизпълни задачата си и съкруши ЛАСК Линц с 5:0 като посетител в дуел от осминафиналите на Лига Европа. Двубоят се игра в Австрия при закрити порти поради епидемията от ковид в Европа.

Новото попълнение на “червените дяволи ” Одион Игало откри головата серия за Юнайтед в днешната среща, отбелязвайки хубав гол с левия крайник в 28-ата минута. Асистенцията за гола бе дело на Бруно Фернандеш. Игало пък подаде на Даниел Джеймс за втория гол в срещата в 58-ата минута. Хуан Мата потвърди класата си с трети гол за Юнайтед в срещата в 82-ата минута след акуратен пас на Фред. Мейсън Грийнууд повиши на 4:0 в продължението на мача, а Андреас Перейра оформи крайното 5:0 секунди преди последния съдийски сигнал с изстрел от близо 35 метра. Така Манчестър Юнайтед може да се смята за сигурен участник в 1/4 финалите на втория по мощ европейски шампионат. Реваншът ще се играе на 19 март на “Олд Трафорд ”.В друга среща от Лига Европа Базел също направи решителна стъпка към идната фаза, побеждавайки Айнтрахт Франкфурт с 3:0 като посетител. Истанбул Башакшехир пък победи Копенхаген с 1:0 с гол на Един Виска от дузпа в 88-ата минута. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg