Манчестър Юнайтед постигна трудна победа с 2:1 като гост над

...

Манчестър Юнайтед стигна до успех над Астън Вила в края

Манчестър Юнайтед реализира сложна победа с 2:1 като посетител над Астън Вила в късния неделен мач от програмата на 24-ия кръг във Висшата лига на Англия.

Гол на Скот Мактоминей с глава се разписа в 86-ата минута след асистенция на Диого Далот.

Преди това Расмус Хойлунд от близко след подаване на Хари Магуайър в 17-ата минута беше извел " алените дяволи " напред в резултата на стадион " Вила Парк ".

Домакините изпуснаха няколко голови положения, а вратарят Андре Онана се отличи с положителни спасявания. В 67-ата минута Дъглас Луис изравни след подаване в наказателното поле на Юнайтед.

Астън Вила позволи трето следващо домакинско проваляне в шампионата и е на пето място в класирането с 46 точки.

20-кратните първенци на Англия се приближиха на пет точки зад днешния си противник и са на шеста позиция.

В понеделник вечерта е лондонското дерби сред Кристъл Палас и Челси, което поставя завършек на кръга.