Манчестър Юнайтед посреща Борнемут в среща от 16-ия кръг на

...

НА ЖИВО: Манчестър Юнайтед - Борнемут 0:3, унижение за червените дяволи

Манчестър Юнайтед посреща Борнемут в среща от 16-ия кръг на британската Висша лига. Резултатът към този миг е 0:3. Доминик Соланке откри резултата в петата минута, а Филип Билинг удвои в 68-ата минута.

Още в петата минута " черешките " изненадоха много неприятно домакина си. Стийв Куук нападна топката и я лиши от Скот МакТомини. Последва остро центриране към Доминик Соланке, а британският нападател елегантно преодоля Онана за 1:0.

Ман Юнайтед опита да върне гола пасив незабавно и стартира да нападна вратата на противника с набези по двата фланга.

В 24-ата минута Манчестър Юнайтед си отдъхна, откакто попадение на Борнемут бе анулирано. Тогава Таверние от близко вкара топката, откакто преди този момент Доминик Соланке насочи удар с глава, но Онана отрази. Все отново нападателят бе в състояние на засада при центрирането и лайнсменът разумно подвигна своя байрак.

Четири по-късно Борнемут получи корнер, а Таверние центрира чудесно към Забарни. Бранителят отигра с глава, само че топката отиде настрана от вратата, защитавана от Онана. На два пъти в границите на една минута „ алените дяволи “ можеха да изравнят резултата, само че Антони и Марсиал не съумяха да санкционират вратата на „ черешките “.

Шест преди края на първото полувреме Борнемут стигна до сетния си късмет в мача след следващата неточност при разиграването на Ман Юнайтед. Топката бе открадната след централната линия, а Соланке беше изведен. Тъмнокожият стрелец насочи удар с десния крайник, който срещна страничния дирек на Онана.

В началото на второто полувреме Ман Юнайтед наложи сериозен напън във финалната третина на противника, само че заплахите пред вратата на бразилеца Нето липсваха. В 68-ата минута Люк Шоу сбърка извеждащ пас, а Доминик Соланке открадна топката и подаде вляво към Таверние. Той достави ужасно центриране към Филип Билинг, а резервата надскочи Шоу и с глава матира Онана.

Кошмарът за Ман Юнайтед не спря дотук, откакто в 74-ата минута Борнемут вкара третия гол в срещата. Гостите извършиха корнер, а Марко Сенеси се освободи от безобразната отбрана на Амрабат и Диого Далот и с глава бранителят на " черешките " направи 3:0.

LIVE  / МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД – БОРНЕМУТ 0:3

0:1 Соланке 5', 0:2 Билинг 68', 0:3 Сенеси 73'

Главен арбитър: Питър Банкс

Стадион: „ Олд Трафорд “

Състави на двата тима:

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: 24. Андре Онана – 5. Хари Магуайър, 23. Люк Шоу, 15. Серхио Регилон – 39. Скот Мактоминей, 4. Софиан Амбарат – 21. Антони, 8. Бруно Фернандеш (к), 17. Алехандро Гарначо – 9. Антони Марсиал

Мениджър: Ерик загар Хаг