Манчестър Юнайтед посреща Атлетико Мадрид в мач-реванш от осминафиналите в

...

НА ЖИВО: Атлетико води на почивката на Ман Юнайтед

Манчестър Юнайтед посреща Атлетико Мадрид в мач-реванш от осминафиналите в Шампионска лиг и играят. Ренан Лоди откри за Атлетико в 41-ата минута.

Първият мач в Испания приключи 1:1, макар че домакините преобладаваха през по-голямата част на срещата. Гол на резервата Антъни Еланга донесе скъпото тъждество на “червените дяволи”. Надеждите на Ман Юнайтед довечера са свързани с Кристиано Роналдо, който през уикенда блесна с хеттрик при успеха с 3:2 над Тотнъм.

Англичаните започнаха в по-добро движение, като тимът, воден от Диего Симеоне, разреши домакините да завладяват териториален превес и испанците одобриха играта в своята половина. В първите минути те разчитаха на контраатаки, които обаче бяха отбивани от МакТомини и Фред още в зародиш.

След 13 минути игра натискът на Юнайтед даде прочут резултат, само че не подобен, от който домакинските почитатели да останат доста удовлетворени. Топката бе раздадена прелестно от единия фланг към другия, след което попадна у Бруно Фернандеш. Португалският плеймейкър достави остро центрира, което беше паралелно по голлинията на Облак. Еланга беше на първата греда и засече с левия крайник, само че неговият удар бе отразен от Облак с главата на словенеца.

Секунди по-късно "дюшекчиите " дадоха отговор на предизвикването, а Родриго де Паул реши да стреля от доста съществено разстояние с десния крайник. Топката рикошира в тялото на Фред, след което топката промени траекторията си, само че Давид Де Хеа направи зрелищно избавяне и мазета в ъглов удар. След него Стефан Савич отигра с глава, само че не затрудни испанския пазач на домакините. В 21-ата домакините желаеха дузпа. Това се случи, откакто Бруно Фернандеш и Рейнилдо скочиха за висока топка, а португалецът изглеждаше, че пръв стигна до нея. Бранителят на Атлети пък понечи да я спре с левия крайник и той му мина сред двата на офанзивния състезател на Ман Юнайтед, след което мазета топката в странично мятане. След малко заседание с сътрудниците си от ВАР стаята Винчич остави да продължи по прелиминарен проект.

Четири по-късно британският отбор разигра добре топката пред наказателното поле на своя противник, а МакТомини и Фред се зачудиха дали да шутират. В последна сметка бразилецът я прати вдясно за Диого Далот, който не се посвени, само че Облак отрази. В 34-ата минута гостите от Мадрид осъществиха гол посредством Жоао Феликс, който обаче бе анулиран. Коке свърши отлична работа в средата на терена и изведе вдясно Маркос Йоренте, който даде паралелен пас в наказателното поле за нападателя на Атлети, а за него остана най-лесното - да осъществя, само че позицията на Йоренте бе нередовна и голът разумно бе анулиран.

В 41-ата гостите от Мадрид вкараха втори гол. Коке, Де Паул и Де Лоди бяха уредниците на офанзивата на Атлети, а последният с глава от близко парира Де Хеа - 1:0. Домакините имаха съществени искания за нарушаване против Еланга в градежа на нападението на Атлетико, само че от ВАР решиха, че такова няма и Атлети поведе.

В добавеното време на първата част Фернандеш насочи мощен удар от междинна отдалеченост през няколко бранители на испанците, а Ян Облак отрази и прати в корнер, след който имаше известно напрежение пред вратаря на Атлетико, който в последна сметка улови топката.