Манчестър Юнайтед победи Уувърхемптън с минималното 1:0 в мач от

...

Маркъс Рашфорд осигури минимален успех на Манчестър Юнайтед над Уувърхемптън

Манчестър Юнайтед победи Уувърхемптън с минималното 1:0 в мач от 18-ия кръг на Висшата лига. Резервата Маркъс Рашфорд обезпечи триумфа за `червените дяволи ".

През първото полувреме Жозе Са избави изстрел на Алехандро Гарначо.

След почивката Рубен Невеш стреля от директен свободен удар, само че Дави Де Хеа отрази удара му.

Натискът на гостите се отплати в 76-ата минута. Появилият се от аварийна пейка Маркъс Рашфорд замени подаване с Бруно Фернандеш и стреля от вътрешността на наказателното поле, с цел да оформи крайния резултат. Англичанинът изпрати топката в противниковата врата наново, само че попадението му бе анулирано след намесата на ВАР, поради игра с ръка в хода на нападението.

В добавеното време Давид Де Хеа избави изстрел на Раул Хименес, с цел да резервира вратата си суха.

Манчестър Юнайтед се изкачи до 4-ата позиция в класирането с актив от 32 точки. Уувърхемптън заема 18-ото място в подреждането с 13 точки.