Манчестър Юнайтед победи с 4:0 Ливърпул в приятелски двубой, игран

...

Ман Юнайтед удари Ливърпул в контрола

Манчестър Юнайтед победи с 4:0 Ливърпул в другарски дуел, игран на стадион „ Раджамангала “ в Банкок. Срещата бе дебют отпред на отбора за новия управител на „ алените дяволи “ Ерик загар Хааг.

Футболистите от Манчестър изиграха мощно първо полувреме и се отдръпнаха с задатък от 3:0. Джейдън Санчо откри още в 12-ата минута, а по един път във вратата защитавана от Алисон Бекер се разписаха Фред и Марсиал. Пред другата страна Давид Де Хеа извади шанс, откакто на два пъти гредите го избавиха.

Юрген Клоп заложи на три разнообразни състава, които променяше на всеки 30 минути. Ерик загар Хаг пусна титулярен състав, само че също направи промени през второто полувреме. За Ливърпул на терена се появиха, новото попълнение Дарвин Нунес, като и Мохамед Салах, Върджил ван Дайк, Тренд Александър-Арнолди Андрю Робертсън, само че все пак Юнайтед съумя да означи още един гол, осъществен от Факундо Пелистри. Младият уругвайски нападател приключи отлична контратака.
С този триумф Манчестър Юнайтед завоюва и трофея " Банкок Сенчъри Къп ".
Източник: duma.bg