Манчестър юнайтед победи с 2:0 Евертън в мач от 30-ия

...

"Манчестър юнайтед" победи "Евертън" с лекота

Манчестър юнайтед " победи с 2:0 " Евертън " в мач от 30-ия кръг на Висшата лига. Скот Мактоминей и Антони Марсиал вкараха головете за домакините.

Домакините започнаха мача добре. Марсел Забицер стреля, само че ударът му беше блокиран. Малко по-късно вратарят на " Евертън " Джордан Пикфорд се оправи първо с изстрел на Маркъс Рашфорд, а по-късно и с изстрел на Бруно Фернандеш. В 12-ата минута Аарън Уан-Бисака удари греда. Елис Симс пропусна добра опция за " Евертън ", откакто не съумя да уцели вратата.

" Юнайтед " натисна още по-сериозно, а Пикфорд още веднъж трябваше да избавя удари на Рашфорд и Фернандеш. В 36-ата минута домакините поведоха. Джейдън Санчо изведе Скот Мактоминей, който беше прецизен. В края на първото полувреме Антъни стреля, само че Пикфорд още веднъж се намеси.

През второто полувреме " Юнайтед " контролираше играта, само че по-рядко създаваше положения. В 67-ата минута Фернандеш стреля с глава, само че Пикфорд още веднъж избави. Малко по-късно домакините стигнаха до втори гол. Рашфорд подаде на Антони Марсиал, който вкара за 2:0. Няколко минути по-късно Рашфорд беше заменен поради травма.

В 85-ата минута Фернандеш стреля, само че прати топката право във вратаря. В края Кристиан Ериксен също опита удар, който беше блокиран.

С триумфа " Юнайтед " към този момент има 56 точки и е на трето място в класирането. " Евертън " е 16-и с 27 точки.
Източник: dnevnik.bg