Манчестър Юнайтед победи Реал Мадрид с 3:2 след изпълнение на

...

Седем пропуснати дузпи при победа на "Манчестър Юнайтед" над "Реал" Мадрид

" Манчестър Юнайтед " победи " Реал " Мадрид с 3:2 след осъществяване на дузпи в мач от приятелския футболен шампионат Интернешънъл чемпиънс къп. Срещата се игра пред 65 хиляди фенове на " Ливайс Стейдиъм " в Санта Клара, Калифорния, а постоянното време приключи при резултат 1:1, откакто двата огромни противника си размениха по един гол в двете полувремена. При последвалите наказателни удари едвам три от общо 10 осъществявания бяха превърнати в попадения.

" Червените дяволи " взеха преднина, секунди преди края на първото полувреме. Голът означи Джеси Лингард, който бе прецизен на празна врата. Основната заслуга за попадението обаче бе на Антони Марсиал, който направи приказен пробив сред трима играчи на противника преди да подаде към своя съотборник.

През първото полувреме в състава на " Реал " Мадрид започнаха осем от титулярите във финала на Шампионската лига, игран преди тъкмо 50 дни в Кардиф. На почивката обаче те бяха сменени от отбор, съвсем напълно формиран от юноши от академията на испанския гранд. Те впечатлиха с изявите си и даже преобладаваха над надалеч по-опитните футболисти на британския отбор, които имаха против себе си.

В 69-ата минута мощната игра на привлечения от " Атлетико " Мадрид - Тео Ернандес, обезпечи на " белите " опция да изравнят от дузпа. 19-годишният французин бе повален в наказателното поле от Виктор Линдельоф, а Каземиро се разписа от наказателния удар с праволинеен удар.

До края Давид Де Хеа избави рисков шут на Луис Мигел Кесада от фаул, а Маруан Фелайни направи смешен пропуск пред вратата на Кико Касийя, откакто бе оставен самичък на границата на вратарското поле, само че изпрати топката високо над вратата.

Дузпите, които трябваше да дефинират крайния победител в конфликта, се трансфораха във фестивал на пропуските и вратарските спасявания. Едва три от общо 10 наказателни удара бяха превърнати в попадения.

За " Реал " Мадрид пропуски направиха Матео Ковачич, Оскар, Тео Ернандес и Каземиро, а единствен с гол се отличи Кесада. Именно Каземиро пък пропусна петата решителна дузпа, откакто секунди по-рано Дейли Блинд се бе разписал за " алените дяволи ". Преди това за " Манчестър Юнайтед " прецизен бе и Хенрик Мхитарян, а пропуски направиха Марсиал, Скот Мактоминей и Линдельоф.

Английският отбор прибави 2 точки към актива си и към този момент има 5 от два мача в шампионата. Футболистите на Жозе Моуриньо остават с съвършен баланс от началото на лятната подготовка в Съединени американски щати - 4 победи от 4 мача. На 27 юли от 2:30 през нощта, директно по RING, " алените дяволи " срещат " Барселона " в последния си дуел от Интернешънъл чемпиънс къп.

За " Реал " Мадрид това бе първи дуел, както от конкуренцията, по този начин и въобще от предсезонната подготовка. С 1 точка " белите " чакат идващия си дуел против " Манчестър Сити ", преди и те да излязат против " Барса ".

Само след 15 дни, на 8 август в Скопие, " Реал " Мадрид и " Манчестър " Юнайтед ще се срещнат още веднъж, само че в формален мач. Двата отбора ще спорят за Суперкупата на Европа, а тогава Зинедин Зидан ще може да разчита и на Кристиано Роналдо и Серхио Рамос, които пропуснаха срещата в Калифорния.
Източник: btvnovinite.bg