Манчестър Юнайтед победи Манчестър Сити с 2:1 в дербито на

...

Юнайтед обърна Сити в дербито на Манчестър

Манчестър Юнайтед победи Манчестър Сити с 2:1 в дербито на Манчестър. Сити откри посредством Грийлиш, само че след попадения на Бруно Фернандес и Маркъс Рашфорд домакините стигнаха до цялостен поврат и завоюваха дуела.
Прочетете още
В 60-та минута Манчестър Сити откри, откакто Де Бройне навлезе в наказателното поле и центрира, а Джак Грийлиш засече с глава и вкара за 0:1.

В 78-та минута Юнайтед вкара, Каземиро подаде към Рашфорд, който остави топката за Бруно Фернандес. Първоначално голът беше анулиран, тъй като Рашфорд беше в засада и въздейства на играта, само че съдийската бригада реши, че той не въздейства на играта и голът беше приет - 1:1.

Пълният поврат пристигна в 82-та минута, когато Гарначо пусна по земя към Рашфорд, който от близко прати топката сред краката на Едерсон - 2:1.

Този резултат оказа помощ на водача Арсенал, който сега води с 5 точки. Тимът играе на следващия ден обаче тежко лондонско дерби с Тотнъм. Ако успее да победят " артилеристите " ще пернат с 8 точки на върха.

В момента Арсенал е водач с 44 точки, Сити е на второто място с 39 точки, а Юнайтед е трети с 38 точки.

В сряда Юнайтед гостува на Кристъл Палас, а Сити е хазаин на Тотнъм в четвъртък.
Източник: trafficnews.bg