Манчестър Юнайтед победи Ливърпул с 3:2 в зрелищен мач от

...

Ман Юнайтед задълбочи кризата в Ливърпул след уникално зрелище с пет гола

Манчестър Юнайтед победи Ливърпул с 3:2 в зрелищен мач от 4-ия кръг на ФА Къп. Двата отбора изиграха доста мощен мач, само че в последна сметка " алените дяволи " победиха на " Олд Трафорд ".

Мохамед Салах откри резултата в 18-ата минута, само че в 26-ата Мейсън Грийууд изравни. В началото на втората част Маркъс Рашфорд направи поврат, само че още веднъж Салах изравни в 58-ата минута. Крайният резултат оформи Бруно Фернандеш в 78-ата минута.

Поражението несъмнено ще задълбочи рецесията при мърсисайдци, които влязоха в мача след пет мача без победа във Висшата лига.

В 3-ата минута удар на Вайналдум бе блокиран от Мактоминей. Осем по-късно Грийнууд се оказа на стрелкова позиция, само че Алисон мазета с крайник.

В 18-ата минута Фирмино насочи страховит пас сред Шоу и Магуайър, с който изведе Салах зад защитата. Египтянинът доста технично трансферира Дийн Хендерсън, давайки задатък на първенците.

В 23-ата минута удар на Къртис Джоунс от границата на наказателното поле не затрудни вратаря на домакините.

Юнайтед изравни в 26-ата минута. Тогава Погба лиши от Фирмино пред наказателното поле на домакините, след което французинът бе фаулиран, само че Поусън даде авантаж. Топката стигна до Рашфорд, който със страховит диагонален пас откри Грийнууд. Младокът пое топката и с прекрасен удар по диагонала вкара за 1:1.

Последваха положителни минути на " алените дяволи ". На два пъти след центрирания от корнер на Шоу Погба и Мактоминей стреляха с глава, само че не откриха очертанията на вратата.

В 42-рата минута Алисон даде неприятен пас към Фабиньо, който пък се размина с неуместно с топката и фаулира Кавани пред наказателното поле. Бразилецът получи жълт картон, а Погба извърши директен свободния удар, само че топката мина над вратата. Малко по-късно Тиаго мазета рисков удар на Мактоминей пред голлинията.

Три минути след подновяването на играта Манчестър Юнайтед направи цялостен поврат, възползвайки се от груба неточност на Рис Уилямс. Младият защитник не съумя да пресече подаване на Грийнууд, който изведе Рашфорд самичък против вратаря и британският национал не сбърка за 2:1.

В 57-ата минута Тиаго центрира в наказателното поле, Фирмино смъкна топката за Милнър, който от чиста позиция стреля над вратата. При осъществяването на аута домакините сбъркаха. Милнър пресече подаване на Кавани. Топката стигна до Фирмино, който пусна подаване в наказателното поле. Милнър остави за Салах, който изравни с удар от близка отдалеченост.

Малко по-късно Александър-Арнолд се озова на стрелкова позиция отдясно. Защитникът стреля, само че Хендерсън съумя да избави. В 67-ата минута вратарят още веднъж се намеси решаващо, откакто Салах се измъкна и стреля от близко с десния крайник.

В 75-ата минута още веднъж египтянинът можеше да се разпише, само че Хендерсън отрази удара му.

Три минути по-късно " алените дяволи " стигнаха до трети гол. Фабиньо фаулира Кавани пред наказателното поле фронтално против вратата. Зад топката застана резервата Бруно Фернандеш и с ослепителен удар в десния ъгъл направи Алисон беззащитен. Стражът на " алените " можеше да се намеси надалеч по-добре при тази обстановка.

В 89-ата минута Кавани можеше да постави точка на разногласието. Уругваецът засече с глава центрира на Уан Бисака, само че прати кълбото в гредата.