Манчестър Юнайтед победи гостуващия Нюкасъл с 3:1 в мач от

...

Манчестър Юнайтед си върна втората позиция в Англия

Манчестър Юнайтед победи гостуващия Нюкасъл с 3:1 в мач от 25-ия кръг на британската Висша лига и се върна на втората позиция във краткотрайното класиране.

Маркъс Рашфорд (30) материализира превъзходството на домакините през цялото време, възползвайки се от асистенция на Хари Магуайър. „ Свраките “ изненадващо изравниха посредством Алан Сент-Максим (36) и резервираха равенството до почивката.

Играчите на Оле Гунар Солскяер диктуваха нещата през втората част и още веднъж поведоха, този път след гол на Даниел Джеймс (57), а асистиралият му Бруно Фернандеш (75-дузпа) оформи крайния резултат.

След триумфа си Манчестър Юнайтед събра 49 точки и се върна на второто място с по-добра голова разлика от Лестър. И двата отбора изостават с 10 точки от водача Манчестър Сити. Нюкасъл е 17-и с 25 точки и на 3 пред намиращия се в зоната на изпадащите Фулъм.
Източник: fakti.bg