“Манчестър Юнайтед победи “Арсенал с 3:1 в най-интересния мач от

...

“Манчестър Юнайтед” спря победния рейд на “Арсенал”

“Манчестър Юнайтед ” победи “Арсенал ” с 3:1 в най-интересния мач от 6-ия кръг на Висшата лига. Така “червените дяволи ” записаха четвърти следващ триумф и стопираха серията на “топчиите ”, които бяха без неточност от началото на сезона.

Още в първия си дуел за новия тим бразилецът Антони, притеглен преди дни за близо 100 милиона евро, откри резултата в 35-ата минута (долу).
 Снимка АП/БТА

Асистира му Маркъс Рашфорд, който вкара другите два гола. Но преди този момент домакините минаха през доста компликации против водача. Битката можеше да има и различен процес.

В 12-ата минута гостите означиха гол посредством Мартинели, отменен след разглеждане на ВАР - за нарушаване на Мартин Йодегор против Кристиан Ериксен в центъра на терена.

Двата отбора си деляха надмощие преди почивката, само че през по-голяма част “Юнайтед ” приемаше играта в половината си с концепцията да контраатакува - изпитаният в последните години жанр.

“Арсенал ” натисна след почивката и разумно стигна до равнене посредством Букайо Сака в 60-ата минута.

След единствено още 6 минути контра на “червените дяволи ” най-накрая сработи - Бруно Фернандеш изведе Рашфорд на чиста позиция и той направи 2:1. В 75-ата резултатът стана и 3:1 - този път Кристиан Ериксен подаде на британския национал.

До края можеха да паднат още голове и в двете порти.

Вчера “Евертън ” и “Ливърпул ” направиха 0:0. “Челси ” измъкна 2:1 от “Уест Хем ” в лондонско дерби, а също в столицата и със същия резултат “Тотнъм ” би “Фулъм ”. “Астън Вила ” пък съумя да спре “Манчестър Сити ” - 1:1.

" Арсенал " резервира първото място с 15 точки, " Манчестър Сити " и " Тотнъм " са с по 14, а " Юнайтед " се изкачи на пето място с 12.
Източник: clubz.bg