Манчестър Юнайтед побди Суонзи с 4:0 в двубой от втория

...

Юнайтед смачка Суонзи за 4 минути

Манчестър Юнайтед побди Суонзи с 4:0 в дуел от втория кръг на британската Висша лига. На стадион " Либърти Стейдиъм " възпитаниците на мениджъра Жозе Моуриньо вкараха три попадения в границите на четири минути посредством Ромелу Лукаку, Пол Погба и Антони Марсиал.

Първото полувреме като цяло бе много динамично, а домакините също нападнаха противниковата врата. Само в границите на няколко минути двата отбора удариха по една напречна греда - първо Джордан Аю от състава на домакините, а по-късно Фил Джоунс от състава на гостите.

В последната минута на първото полувреме Юнайтед взе задатък. Пол Погба засече с глава центриране от ъглов удар, Фабиански мазета в напречната греда, само че Ерик Байи засече пред голлинията - 0:1.

В последните 10 минути защитата на Суонзи безусловно рухна и гостите вкараха три гола сред 80-ата и 84-ата минута. Първо Лукаку бе оставен самичък в наказателното поле, където бе открит от Мхитарян. Белгиецът не сгреши от тази позиция - 0:2.

Арменецът още веднъж се отличи в прелестна асистенция две минути по-късно, когато изведе технично Погба, който приключи от близко.

В 84-ата минута създателят на третото попадение изведе своя съотечественик Антони Марсиал. Нападателят стреля невъзмутимо в ъгъла за 0:4.

Манчестър Юнайтед оглавява класирането с цялостен актив и впечатляваща голова разлика - 8:0. Суонзи остава с една точка след първите два кръга.
Източник: offnews.bg