Манчестър Юнайтед не успя да победи като гост последния в

...
Манчестър Юнайтед не успя да победи като гост последния в
Коментари Харесай

Юнайтед с нова издънка, Кристиано Роналдо изравни антирекорд от 2010 г.

Манчестър Юнайтед не съумя да победи като посетител последния в класирането Бърнли. Двубоят сред двата тима от 24-тия кръг на Висшата лига приключи при тъждество 1:1.

„ Червените дяволи “ поведоха с гола на Пол Погба, само че позволиха равнене при започване на втората част. Голмайстор за домакините беше Джей Родригес.

Манчестърци демонстрираха, че не са си научили урока от мача против Мидълзбро за ФА Къп преди няколко дни. Тогава още веднъж поведоха с 1:0, само че не съумяха да убият интригата с втори гол и отпаднаха от шампионата след реми в постоянното време и дузпи.

Преди почивката Ман Юнайтед още веднъж имаше редица голови шансове, като даже му бяха анулирани два гола. Бърнли обаче удържа, през втората част изравни и прибави значима точка към актива си в борбата за оцеляване.

Още през цялото време Манчестър Юнайтед контролираше протичащото се на терена, въпреки че мъчно създаваше рискове за вратата на Ник Поуп.

В 11-ата минута „ алените дяволи “ въпреки всичко поразиха задачата. Бруно Фернандеш центрира от директен свободен удар, а Рафаел Варан вкара с глава, само че попадението не беше зачетено поради засада.

Седем минути по-късно манчестърци поведоха с добре проведена офанзива на скорост. Маркъс Рашфорд откри Люк Шоу в наказателното поле. Крайният защитник пусна паралелен на голлинията пас, а отблизо разстояние Пол Погба не остави шансове на Поуп.

Секунди по-късно втори гол на Ман Юнайтед не беше зачетен. Рашфорд беше открит на далечната греда от Джейдън Санчо. Той отклони към вратарското поле, където Бен Мий прати топката в личната си мрежа. Голът обаче не беше зачетен поради нарушаване на Погба в офанзива.

В 33-ата минута гостите пропуснаха страхотна опция да удвоят преднината си. Люк Шоу центрира, а Единсон Кавани беше оставен непокрит. Ударът с глава на уругваеца обаче беше блокиран от Поуп, който се придвижи чудесно и с тяло блокира топката.

След като „ алените дяволи “ не съумяха да затвърдят преднината си, при започване на втората част получиха изравнителен гол. Ваут Вегхорст проби през центъра и изведе отляво Джей Родригес, а нападателят преодоля Давид де Хеа за 1:1.

В 52-рата минута Вегхорст стреля рисково от границата на наказателното поле, само че Де Хеа плонжира и мазета в ъглов удар.

Разбираемо гостите пробваха напън, с който да стигнат до успеха, само че не съумяха да преодолеят Поуп.

В 71-вата минута Фернандеш изведе Санчо на чиста позиция, само че бранител на Бърнли съумя да се намеси уверено.

Осем минути по-късно Варан овладя в наказателното поле и стреля. Поуп обаче внимаваше и избави.

Последната опция в мача се откри пред Кристиано Роналдо в добавеното време. Португалецът, който беше запаса, само че се появи в игра в 68-ата минута, засече с глава центриране, само че прати топката над напречната греда.



След ремито Ман Юнайтед към този момент не е в челната четворка. Тимът беше задминат от Уест Хем, който надделя Уотфорд с 1:0. „ Червените дяволи “ са пети с актив от 39 точки, до момента в който Бърнли остава на последното място с 14 пункта.

Сезонът за Манчестър Юнайтед върви на приливи и отливи и това си проличава от резултатите на тима, които непрекъснато криволичат. По-лошата вест за отбора на Ралф Рангник е, че суперзвездата на тима – Кристиано Роналдо, се намира в извънредно неприятна голова форма напоследък. Нападателят няма гол от началото на календарната година, като е взел присъединяване в 5 от 6-те мача на „ алените дяволи “ през 2022-ра година.

По този метод португалецът изравни своя черна серия без вкаран гол, която датира от 2010 година Тогава, с екипа на Реал Мадрид, португалецът не съумява да порази противниковите порти пет мача подред.

Сега головата му суша е още по-очевадна, защото от началото на сезона тимът разчита главно на него да ги измъква от сложните обстановки. Затова в случай че Кристиано продължи да не съумява да означи, нещата за „ алените дяволи “ ще стават все по-зле и по-зле.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР