Манчестър Юнайтед навакса два гола пасив и обърна градския съперник

...

Юнайтед обърна Сити и не му позволи да стане шампион

Манчестър Юнайтед навакса два гола пасив и обърна градския противник Манчестър Сити с 3:2 на неговия „ Етихад” в дербито от 33-ия кръг на британската Висша лига. Така „ алените дяволи” попречиха на „ гражданите” да побеждават с купата след този мач, съкращавайки задатъка им до 13 точки пет кръга преди края на сезона. Това е първа загуба за Сити от 27 домашен мача насам.

Още в 6-ата минута домакините желаеха дузпа за игра с ръка на Ашли Йънг в наказателното поле, само че съдията резервира безмълвие. В 20-ата минута Рахим Стърлинг проби през центъра и откри Давид Силва, само че испанецът шутира около вратата.

Капитанът на „ гражданите” Венсан Компани (25) засече с глава центриране от корнер и даде преднина на отбора си. Малко по-късно Рахим Стърлинг асистира на Илкай Гюндоган (30), който се завъртя около Матич и с удар по земя удвои задатъка на домакините. До почивката Стърлинг пропусна две преференциални благоприятни условия самичък против Де Хеа за увеличение на преднината на Сити, написа "Блиц ".

През втората част гостите започнаха по-активно и продължителната тяхна офанзива приключи с отдалечен удар на Пол Погба, избавен от Едерсон. Домакините отвърнаха с удар на Гюндоган, който нацели гредата след пас на Стърлинг.

Пол Погба (53, 55) безусловно шокира Сити с два бързи гола и изравни резултата. Алексис Санчес центрира, а Ерера смъкна топката за първия гол на французина. Две минути по-късно Погба се разписа и с глава след ново центриране на чилиеца.

Ман Сити търсеше трети гол и пропуск направи Давид Силва. Юнайтед отговори с удар на Лингард, а по-късно стигна и до цялостния поврат. Алексис Санчес центрира, а оставеният непокрит Крис Смолинг (69) вкара третия гол за „ алените дяволи”.

Гуардиола пусна в игра Жезус, Агуеро и Де Бройне. В 77-ата минута Ашли Йънг събори Агуеро в наказателното поле, само че съдията не отсъди дузпа. Домакините имаха страховит късмет да изравнят в края, откакто Агуеро засече с глава центриране, само че Де Хеа направи феноменално избавяне. Секунди по-късно Стърлинг нацели гредата с шут от близка отдалеченост.

След триумфа си Манчестър Юнайтед е втори със 71 точки и 4 повече от четвъртия Ливърпул. Манчестър Сити остава водач с 84 точки и ще би трябвало да изчака най-малко до идващия кръг за празнуване на купата.
Източник: fakti.bg