Манчестър юнайтед направи успешно задължителната стъпка към победа срещу Стоук

...

Красиви голове донесоха победа на "Манчестър юнайтед" срещу "Стоук сити"

Манчестър юнайтед " направи сполучливо наложителната стъпка към победа против " Стоук сити ", с която редуцира изоставането си от " Манчестър сити ". Воденият от Жозе Моуриньо тим завоюва с 3:0 семейството си на " грънчарите ".

С красиви голове Антонио Валенсия и Антони Марсиал дадоха добра преднина на състава преди почивката. През втората част Ромелу Лукаку направи 3:0.

С 15-ата си победа за сезона във Висшата лига " Юнайтед " събра 50 точки и се приближи на 12 от лидера " Сити ". " Гражданите " позволиха първата си загуба в шампионата след зрелищното 3:4 против " Ливърпул ".

В деветата минута Валенсия получи от Пол Погба, направи залъгващо придвижване и с доста добре ориентиран диагонален удар даде преднина на тима си. Последваха положителни благоприятни условия за " Стоук сити ", които се откриха пред Шарики и Стивън Айрланд, само че те не можаха да се възползват.

" Юнайтед " съумя да удвои в 38-ата минута. Тогава Погба пусна към непокрития Марсиал пред наказателното поле и французинът прати топката в горния ляв ъгъл. В добавеното време на първата част Давид де Хеа избави рисков удар на Шакири.

Второто полувреме беше по-спокойно за " Манчестър юнайтед ", който сътвори положения и ограничи тези пред вратата си. В 72-ата минута Лукаку овладя добре в наказателното поле, пребори се с двама бранители, съумя да се обърне и вкара третия гол за тима си.
Източник: dnevnik.bg