Манчестър Юнайтед на два пъти изоставаше в резултата, но въпреки

...

Непримирим Манчестър Юнайтед взе реванш от Астън Вила

Манчестър Юнайтед на два пъти изоставаше в резултата, само че все пак завоюва с 3:2 семейството си на Астън Вила от 3-ия кръг на шампионата за Купата на Лигата.

След като единствено преди 4 дни новият треньор Унай Емери дебютира отпред с победа 3:1 над „ алените дяволи “ във Висшата лига, в този момент неговите ученици изгубиха наивно на „ Олд Трафорд “.

След скучно първо полувреме те поведоха още при започване на второто полувреме с гол на Оли Уоткинс след асистенция на Джейкъб Рамзи в 48-ата минута.

В 49-ата обаче Манчестър Юнайтед изравни. Буквално секунди след подновяването на играта Диого Дало откри с дълъг пас Бруно Фернандеш зад тила на отбраната и той подаде паралелно към Антони Марсиал, който на празна врата не сгреши – 1:1.

В 61-ата минута пък Дало си вкара автогол при един удар, който като че ли по този начин или другояче щеше да спре в мрежата на дебютиралия вратар Мартин Дубравка.

Подобно на първия път обаче Астън Вила не можа да се порадва дълго на преднината си. Само 6 минути след попадението Маркъс Рашфорд изравни, откакто лиши в наказателното поле на гостите.

Така резултатът стана 2:2 в 67-ата минута, а в 78-ата обратът стана цялостен. След кошмарна неточност на вратаря на биримнгамци при едно подаване топката овладя влезлият след почивката Алехандро Гарначо. Той подаде на Бруно Фернандеш, чийто изстрел рикошира в крайници на бранител и спря в мрежата – 3:2.

В 89-ата минута резервата Скот Мактомини с мощен удар нацели напречната греда, а секунди по-късно и появилият се от пейката Кристиан Ериксен пропусна с глава, с цел да пристигна добавеното време на срещата.

Тогава Гарначо откри с отличен прехвърлящ пас Мактомини, с цел да може шотландецът от придвижване да засече в мрежата и да оформи крайното 4:2.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД – АСТЪН ВИЛА  4:2
0:1 Оли Уоткинс (48)
1:1 Антони Марсиал (49)
1:2 Диого Далот (61, автогол)
2:2 Маркъс Рашфорд (67)
3:2 Бруно Фернандеш (78)
4:2 Скот МакТоминей (90+1)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД: 31. Мартин Дубравка - 20. Диого Далот, 5. Хари Магуайър (к), 2. Виктор Линдельоф, 12. Тайрел Маласия - 39. Скот МакТоминей, 17. Фред - 8. Бруно Фернандеш, 34. Дони ван де Беек, 10. Маркъс Рашфорд - 9. Антони Марсиал;

Треньор : Ерик загар Хаг;

АСТЪН ВИЛА: 25. Робин Олсен - 17. Лудвиг Аугустинсон, 16. Калъм Чеймбърс, 4. Езри Конса, 18. Ашли Йънг - 7. Джон МакГин (к), 44. Бубакар Камара, 6. Дъглас Луис - 41. Джейкъб Рамзи - 9. Дани Ингс, 11. Оли Уоткинс;