Манчестър Юнайтед излъга Уулвърхемптън с 4:3 в луд мач от

...

Юнайтед излъга Уулвс в седемголова класика

Манчестър Юнайтед излъга Уулвърхемптън с 4:3 в вманиачен мач от 22-я кръг на Висшата лига. Червените дяволи водеха с 2:0 и 3:1, преди вълците да изравнят в добавеното време. След това обаче отборът на Ерик загар Хаг вкара още един гол за 3:4.

С триумфа Юнайтед събра 33 точки и се изкачи до седмо място. Шестият Уест Хем е с 33 точки, петият Астън Вила – с 43, колкото има и четвъртият. Уулвс е 11-и с 30 точки.

Иначе алените дяволи поведоха небрежно с 2:0 на „ Молиню “. Рашфорд вкара още в петата минута след пас на Хойлунд, а в 22-ата самият Хойлунд дублира задатъка.. Повече от него във Висшата лига има единствено Хари Кейн – 10.

Хаосът и драмата започнаха в 70-ата минута. Тогава реферът отсъди дузпа, а влезлият одеве Сарабия я трансформира в гол за 1:2. Четири минути по-късно обаче други запаса – Скот Мактоминей, се разписа за 1:3. Той вкара след корнер, секунди, откакто се появи на терена.

Уулвс обаче не се съобщи и в 85-ата минута Килман, още веднъж след статично състояние, направи 2:3. Реферът подвигна девет минути добавено време и в петата от тях вълците изравниха. Матеус Куня изведе Педро Нето след контраофанзива и той хвърли в възторг множеството фенове на „ Молиню “ – 3:3. Още в идната офанзива обаче Юнайтед вкара за 3:4. Разписа се 18-годишният младеж Коби Мейноо след пас на Форсън. Той осъществя първия си гол за клуба единствено преди дни при триумфа над Нюпорт Каунти за ФА Къп, а в този момент откри сметката си и във Висшата лига.
Източник: flashnews.bg