Манчестър Юнайтед и Ливърпул играят при резултат 3:0 в контрола,

...

НА ЖИВО: Манчестър Юнайтед 3:0 Ливърпул, брилянтен гол на Фред

Манчестър Юнайтед и Ливърпул играят при резултат 3:0 в контрола, която е част от лятната подготовка на двата тима. Резултатът бе открит от Джейдън Санчо в 12-ата минута.

Домакин на конфликта е Националния стадион „ Раджамангала “ в тайландската столица Банкок. Срещата е всекидневен дебют на новия треньор на "червените дяволи " Ерик загар Хаг.

Ливърпул стартира по-настоятелно мача и имаше опция да открие резултата още в 4-ата минута. След страховит пробив на десния бек Мабая, топката бе центрирана остро във вратарското поле, където Де Хеа работи авторитетно и пресече паса към Харви Елиът.

В 10-ата минута Луис Диас получи по левия фланг, навлезе към наказателното поле и стреля технично с десния крайник, само че Де Хеа още веднъж се намеси и мазета в корнер. След разиграването последва нов удар, този път на Джо Гомес, само че топката излезе в навън.

Противно на логиката и по-доброто начало на Ливърпул, точно отборът на „ алените дяволи” съумя да вземе преднина в мача. Бруно Фернандес центрира доста добре в наказателното поле, където защитата на „ червените” не съумя да реагира добре, топката срещна тялото на Исаак Мабая и попадна в Джейдън Санчо, който технично я насочи в левия ъгъл на вратата за 1:0.

Малко по-късно Рашфорд имаше опция да удвои резултата, само че ударът му по-диагонала мина около десния непряк дирек.

В 18-ата минута Ливърпул бе доста покрай равнене на резултата, само че шансът покри символичните домакини. Чеймбърс и Карвальо стреляха към вратата на Юнайтед, само че при втория удар топката срещна левия непряк дирек. При последвалото разиграване Ливърпул още веднъж стигна до удар, този път дело на Диас, а топката още веднъж срещна гредата и излезе в навън.

В 23-ата минута, след неточност на Нат Филипс, Юнайтед провежда контраофанзива, която приключи с удар на Рашфорд, само че Мабая съумя да блокира изстрела и да предотврати заплаха за Алисон Бекер.

LIVE | МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ЛИВЪРПУЛ 3:0

1:0 Джейдън Санчо 12'