Манчестър Юнайтед и Евертън играят при резултат 1:0 в мач

...

НА ЖИВО: Манчестър Юнайтед - Евертън 2:0, Рашфорд също вкара от дузпа

Манчестър Юнайтед и Евертън играят при резултат 1:0 в мач от 28-ия кръг във Висшата лига. Срещата  може да гледате онлайн по DIEMA SPORT 2, а Gong.bg също ще отразим забавните моменти.

В третата минута Дуайт Макнийл центрира рисково в наказателното поле, където Амаду Онана и Бен Годфри нападнаха топката, само че до гол не се стигна. При повторенията се оказа, че е имало и засада.

Четири минути по-късно Юнайтед отговори с бърза контраофанзива. Рашфорд бе изведен с дълго подаване зад отбраната. Нападателят се се измъкна от двама бранители, само че в последния миг ударът му бе блокиран.

В 12-ата минута Алехандро Гарначо получи пас в наказателното поле, прибра топката с финт и Джеймс Тарковски го препъна. Главният арбитър не се поколеба и отсъди дузпа. Зад топката застана Бруно Фернандеш, който с прекрасен шут не остави шансове на Джордан Пикфорд.​.

В средата на полувремето Джеймс Гарнър насочи доста мощен изстрел, само че Андре Онана съумя да го отрази.

Малко по-късно " алените дяволи " получиха опция да поразят задачата от директен свободен удар. Бруно Фернандеш се ускори и завъртя топката над стената. Вече се виждаше по какъв начин топката ще се оплете в мрежата, когато Пикфорд с прословут плонж съумя да чукне топката в ъглов удар.

LIVE Манчестър Юнайтед - Евертън 1:0

Стартови сформира:

Манчестър Юнайтед: 24. Онана, 20. Далот, 19. Варан, 35. Еванс, 2. Линдельоф, 37. Мейну, 18. Каземиро, 39. Мактомини, 8. Фернандеш (К), 17. Гарначо, 10. Рашфорд

Треньор: Ерик загар Хаг