Манчестър Юнайтед и Борнемут играят при 3:0 в последния двубой

...

НА ЖИВО: Манчестър Юнайтед - Борнемут 3:0, Рашфорд вкара третия

Манчестър Юнайтед и Борнемут играят при 3:0 в последния дуел от днешната стратегия на Висшата лига. " Червените дяволи " и " черешките " дадоха старт на срещата си в 22:00 часа, като може да я наблюдавате директно в ефира на DIEMA SPORT 3.

Изненадващо, като титуляр за манчестърци започва нидерландецът Дони ван де Беек. Бившият футболист на Аякс има едвам 6 мача до момента през акцията, в която лекува и контузия малко преди паузата за Мондиал 2022.

Тук на Gong.bg също ще проследим конфликта от " Олд Трафорд " минута по минута.

Двубоят стартира умерено и без положения. И двата тима се стараеха да разиграват топката и да не позволяват неточности. В 11-ата минута пристигна първото състояние в мача, когато Шоу центрира добре и Марсиал нанесе неакуратен удар с глава.

Без състояние Юнайтед действително стигна и до гол за 1:0. Каземиро засече на първа греда центриране от директен свободен удар на Ериксен и откри.

Борнемут реагира добре и сътвори хубава композиция, която изведе Антъни самичък против Де Хеа. Испанският вратар избави, само че след това бе маркирана и засада. Малко по-късно отлично центриране на Бруно Фернандеш от левия фланг едвам не бе засечено от Рашфорд на метри от голлинията.

Към края на полувремето се наложи Ван де Беек да бъде изваден след жестоко, само че и несъзнателно влизане в краката му. Алехандро Гарначо го размени.

Само четири минути след почивката отборът от Манчестър удвои. Домакините развиха добра офанзива през центъра на терена, която стигна до дъгата, а оттова топката бе ориентирана към Гарначо леко вдясно. Аржентинецът с едно допиране откри връхлитащия Шоу и той направи 2:0.

Домакините можеха да вкарат и трети гол, в случай че Антони Марсиал, от непосредствена непосредственост, бе засякъл по-добре с глава центриране от десния фланг. " Черешките " обаче дадоха отговор с две доста положителни обстановки, при втората от които Джейдън Антъни стреля рисково диагонално и принуди Де Хеа да покаже най-хубавото, на което е кадърен.

Точно след изминаването на 70 минути игра Рашфорд опита удар по земя в далечния ъгъл, само че не откри вратата. Няколко минути по-късно гредата оказа помощ на Травърс. Гарначо си освободи място за удар и разтресе левия дирек.

Далот също имаше прекрасен късмет да вкара. Португалският краен защитник стреля високо и ударът му щеше да попадне под напречната греда, само че Травърс мазета в корнер. След ъгловия удар топката попадна у Гарначо, който с по-слабия си ляв крайник шутира към близкия ъгъл и Травърс още веднъж трябваше да прави избавяне.

Борнемут на собствен ред сътвори още един шанс поне да понижи резултата, само че шансът още веднъж не бе на страната на Джейдън Антъни.

Четири минути преди приключването на постоянното време Люк Шоу с ослепителен отвесен пас откри Бруно Фернандеш, а португалецът достави топката с едно допиране на Рашфорд, който на празна врата не сбърка за 3:0.

LIVE / Манчестър Юнайтед - Борнемут 3:0

1:0 Каземиро 23`

2:0 Люк Шоу 49`

3:0 Маркъс Рашфорд 86`

Манчестър Юнайтед:   Давид де Хеа, Аарън Уан-Бисака, Виктор Линдельоф, Хари Магуайър, Люк Шоу, Каземиро, Кристиан Ериксен, Бруно Фернандеш, Дони ван де Беек, Маркъс Рашфорд, Антони Марсиал

Мениджър: Ерик загар Хаг

Борнемут:  Марк Травърс, Адам Смит, Маркос Сенеси, Лойд Кели, Крис Мефам, Джейдън Антъни, Люис Куук, Джеферсон Лерма, Филип Билинг, Раян Кристи, Доминик Соланке

Мениджър: Гари О`Нийл