Манчестър Юнайтед и Бетис играят при резултат 2:1 в първи

...

НА ЖИВО: Манчестър Юнайтед - Бетис 2:1, фамозен гол на Антони

Манчестър Юнайтед и Бетис играят при резултат 2:1 в първи осминафинален мач в Лига Европа. Маркъс Рашфорд даде преднина на " алените дяволи " още в 6-ата минута. Айосе Перес възвърне равенството в 32-ата минута.

В началото на второто полувреме Антони още веднъж изведе напред Манчестър Юнайтед със страховит гол.

На Gong.bg ще проследим всичко най-интересно от срещата.

Диого Далот за малко да навелче неприятности на " алените дяволи " и Де Хеа. Той сгреши с подаване обратно в 5-ата минута, само че Бетис не успя се възползва. Само секунди по-късно Манчестър Юнайтед провежда добра контраофанзива, която приключи със ужасно попадение на Маркъс Рашфорд за 1:0.

В 17-ата минута Люк Шоу откри Вут Вегхорст навътре в пеналтерията. Нидерландецът съумя да стигне до топката и стреля, само че след рикошет от бранител на Бетис топката мина настрана от вратата. Мигове по-късно Рашфорд бе покрай това да се възползва от по-слабо връщане обратно към стража Клаудио Браво. Вратарят въпреки всичко внимаваше и излезе отвън наказателното си, с цел да изпревари звездата на " алените дяволи ".

Вут Вегхорст пропиля отличен късмет за гол в 27-ата минута. От няколко метра той изстреля топката разочароващо високо над вратата. Нападателят бе и в засада. Минута по-късно Антони опита центриране отляво към далечната греда, само че не откри собствен сътборник. Малко по-късно пък Клаудио Браво трябваше да се намесва, с цел да избави испанците от второ попадение.

Бетис възвърне равенството в 32-ата минута посредством Айосе Перес. Той получи пас от Хуанми, който бе открит с дълъг пас и добре пое топката, след което изведе съотборника си. Перес насочи доста компактен изстрел по земята и преодоля Де Хеа, с цел да изравни 1:1.

Отборът от Севиля бе извънредно покрай цялостния поврат в 44-ата минута на срещата. Де Хеа бе притиснат от двама футболисти на гостите и сгреши подаването си. Бетис стигна незабавно до голово състояние, което трябваше да бъде приключено от Луиз Енрике, който обаче нацели страничния дирек.

Level at the break. ||
— Manchester United (@ManUtd)
Второто полувреме стартира с гол за Манчестър Юнайтед. В 52-ата минута Антони насочи елегантен изстрел с левия крайник от границата на наказателното поле. Бразилецът съумя да завърти топката и да я прати в горния десен ъгъл на вратата. Никакъв късмет за Клаудио Браво.

LIVE Манчестър Юнайтед - Бетис 2:1

1:0 Маркъс Рашфорд 6'

1:1 Айосе Перес 32'

2:1 Антони 52'

Съставите на двата тима:

Манчестър Юнайтед: 1. Давид де Хеа, 20. Диого Далот, 19. Рафаел Варан, 6. Лисандро Мартинес, 23. Люк Шоу, 18. Каземиро, 17. Фред, 21. Антони, 8. Бруно Фернандеш, 27. Вут Вегхосрт, 10. Маркъс Рашфорд

Старши треньор: Ерик загар Хаг

Бетис: 1. Клаудио Браво, 20. Абнер, 19. Луиз Фелипе, 16. Херман Пецела, 23. Юсуф Сабали, 5. Гуидо Родригес, 14. Уилям Карвальо, 11. Луиз Енрике, 17. Хоакин, 7. Хуанми, 21. Айосе Перес

Старши треньор: Мануел Пелегрини