Ман Юнайтед вади 90 милиона евро за крилото на РБ Лайпциг
Манчестър Юнайтед е изпратил публична оферта от 90 милиона евро за крилото на Лайпциг Ян Диоманде, в опит да укрепи тима през януарския трансферен прозорец. Този ход идва, откакто градският противник Манчестър Сити беше по-бърз в привличането на Антоан Семеньо от Борнемут.
Клубът от „ Олд Трафорд “ минава през турбулентен сезон. Въпреки че през лятото похарчиха над 230 милиона евро за подсилвания в поддръжка на тогавашния треньор Рубен Аморим, португалецът беше уволнен предишния понеделник. Отборът продължи с променливи резултати и в 20 турнирни мача реализира единствено осем победи.
Известният публицист Фабрицио Романо предходната седмица удостовери, че Диоманде е в листата с стремежи на Манчестър Юнайтед, само че акцентира, че Лайпциг не желае да го пусне в средата на сезона. Той добави, че Юнайтед не е единственият заинтригуван клуб, а че го желае и ПСЖ, като се загатва и интерес от страна на Ливърпул.
Крилото, който е национал на Кот д'Ивоар, този сезон е отбелязал седем гола и е направил четири асистенции в 16 мача за своя тим. Той е под контракт до лятото на 2030 година, а „ Transfermarkt “ го прави оценка на 45 милиона евро./Index/




